Skocz do zawartości

Mangrove Jacks 2,2kg Roasted Stout


godisadj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie chcę zrobić to piwko . Pojawia się jedno pytanie bo nawt w instrukcji ( po angielsku) nie pisze nic kiedy dodać chmiel...więc mojepytanie może ktoś już to robił... kiedy wsypać ten chmiel?? podczas mieszania z wodą czy np juz na fermentacji cichej? 

 

 

pozdrawiam i czekam na odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, godisadj napisał:

Witam, tak jak w temacie chcę zrobić to piwko . Pojawia się jedno pytanie bo nawt w instrukcji ( po angielsku) nie pisze nic kiedy dodać chmiel...więc mojepytanie może ktoś już to robił... kiedy wsypać ten chmiel?? podczas mieszania z wodą czy np juz na fermentacji cichej? 

 

 

pozdrawiam i czekam na odp

To jest brewkit. On już jest nachmielony, dlatego nic o chmielu nie jest napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Powinieneś dodać na cichą fermentację, na jakieś 3 - 5 dni przed rozlewem.

Edytowane przez luk1999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak, w końcu doczytałem, trzeba dać na cichą fermentacje dla aromatu.

 

Godzinę temu, Gawron napisał:

To jest brewkit. On już jest nachmielony, dlatego nic o chmielu nie jest napisane.

Jest saszetka dodatkowo chmielu Galena Hop Pallets Roasted Stout 14 g. I właśnie doczytałem , że jest to na aromat przed rozlewem- dziwne jest to , że nawet w załączonej instrukcji do tego brekwitu nie ma ani zdania o tym chmielu.

No nic to moje 2 piwko z brekwitu , poprzednie smakuje mniam i odechciało mi sie pić sklepowe- ale myślę ,że jeszcze góra 2 miechy i zrobię sam od zera piwko tylko muszę kupić garnek, heh takiego problemu się nie spodziewałem. Będę startował w zestawy surowców ale gdyby ktoś mogł zdradzić jakiś swój przepis na piwko to chętnie spróbuję . Ostatnio piłem od piwowara lagera ze smakiem kawy - pyszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, godisadj napisał:

Będę startował w zestawy surowców ale gdyby ktoś mogł zdradzić jakiś swój przepis na piwko to chętnie spróbuję

https://www.wiki.piwo.org/Kategoria:Receptury_ze_słodów pod tym linkiem masz sprawdzone, konkursowe receptury. Dodatkowo brewness.com 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Str napisał:

Dodatkowo brewness.com 

Z brewness, to trzeba uważać, bo różne kwiatki tam są. Ja np. wpisuję jakieś takie pierwsze zarysy receptur. Gdybyś uważył coś z moich zapisków na brewness mogło by to być niepijalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.