Skocz do zawartości

Fermentacja


poqielay

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w niedzielę uwarzyłem hefe-weizen'a. Fermentacja ruszyła po około 5-6 godzinach i dość intensywnie bulgało (co 4 sekundy) dziś wracam do domu i nie bulga. To normalne czy coś poszło nie tak? Temperatura otoczenia około 20-21 stopni. Pierwszy raz mam taką sytuację więc trochę spanikowalem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, poqielay napisał:

Cześć, w niedzielę uwarzyłem hefe-weizen'a. Fermentacja ruszyła po około 5-6 godzinach i dość intensywnie bulgało (co 4 sekundy) dziś wracam do domu i nie bulga. To normalne czy coś poszło nie tak? Temperatura otoczenia około 20-21 stopni. Pierwszy raz mam taką sytuację więc trochę spanikowalem. 

Jakie drożdże ? Jaki ekstrakt początkowy ?

Niektóre wizenowe szczepy potrafią bardzo szybko przefermentować (szczególnie w takiej temp.).

Sprawdź jutro ekstrakt. Poczekaj potem 2-3 dni i zmierz ponownie. Jak będzie tyle samo to znaczy że koniec.

Edytowane przez Kujawianin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kujawianin napisał:

Jakie drożdże ? Jaki ekstrakt początkowy ?

Niektóre wizenowe szczepy potrafią bardzo szybko przefermentować (szczególnie w takiej temp.).

Sprawdź jutro ekstrakt. Poczekaj potem 2-3 dni i zmierz ponownie. Jak będzie tyle samo to znaczy że koniec.

Gozdawa BW11 i 13blg, temperatura dość wysoka ale chciałem uzyskać banany z estrow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, poqielay napisał:

Gozdawa BW11 i 13blg, temperatura dość wysoka ale chciałem uzyskać banany z estrow. 

Producent zaleca optymalną 22-25°C. Podnieś temp. do 25°C a potem pobujaj fermentorem co jakiś czas by mieć pewność że dojadły wszystko co miały dojeść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kujawianin napisał:

Producent zaleca optymalną 22-25°C. Podnieś temp. do 25°C a potem pobujaj fermentorem co jakiś czas by mieć pewność że dojadły wszystko co miały dojeść.

Tak, zrobię. A mam jeszcze jedno pytanie, czy opłaca się przelewać to piwo na cichą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, poqielay napisał:

Gozdawa BW11 i 13blg, temperatura dość wysoka ale chciałem uzyskać banany z estrow. 

Mimo wszystko najlepiej zanim cokolwiek zaczniesz robić sprawdź ekstrakt. Jak będzie ~3°Blg (poczytaj jakie odfermentowanie ma ten szczep) to znaczy że zjadły wszystko co były w stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po takim szybkim starcie to był spory overpitching, drożdże bardzo podniosły temperaturę i w dobę skończyły. Zdarza się. Niestety zbyt dobre piwa w ten sposób nie wychodzą. 

 

A na marginesie - banany w hefe-weizenie uzyskuje się przez naturalną specyfikę drożdży. Fermentując w 20C+ faktycznie dostaniesz trochę więcej bananów, ale w komplecie z jakimiś gruszkami, gumami balonowymi, czasami rozpuszczalnikiem i innymi atrakcjami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Oskaliber napisał:

Sądząc po takim szybkim starcie to był spory overpitching, drożdże bardzo podniosły temperaturę i w dobę skończyły. Zdarza się. Niestety zbyt dobre piwa w ten sposób nie wychodzą. 

 

A na marginesie - banany w hefe-weizenie uzyskuje się przez naturalną specyfikę drożdży. Fermentując w 20C+ faktycznie dostaniesz trochę więcej bananów, ale w komplecie z jakimiś gruszkami, gumami balonowymi, czasami rozpuszczalnikiem i innymi atrakcjami. 

+ aromaty tanich landrynek... ☺️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, poqielay napisał:

Gozdawa BW11 i 13blg, temperatura dość wysoka ale chciałem uzyskać banany z estrow. 

Sądzę, że do bananów świetnie nadaję się Coopers Europen Lager jeżeli robiłeś piwko z brewkitu. U mnie wyraźnie było je czuć chociaż to piwo nie jest przeniczniakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, także podopnę się pod temat bo mam podobny problem. Tydzień temu w niedziele warzyłem pszenicę hefeweizen, drożdże Mauribrew WEISS ładnie zaczęły pracowac już po kilku godzinach. Ķoło środy jakby zwolniły, w czwartek sprawdziłem blg i miało koło 6. Jako że zlewam pszenice na cichą w zasadzie tylko dlatego, że wolę do butelkowania mieć czyste / klarowne piwo i miałem już otwarty fermentor to coś mnie podkusiło, żeby to piwo juz zlać na cichą. Teraz po 4 dniach blg dalej 6. Co z tym mogę zrobić? Kupic drożdze do hefeweizen i dodać? To dość długo potrwa, a w domu mam tylko safale t-58. Początkowe blg 13. Proszę o radę

Edytowane przez jozekkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2018 o 00:21, advisorylyrics napisał:

Sądzę, że do bananów świetnie nadaję się Coopers Europen Lager jeżeli robiłeś piwko z brewkitu. U mnie wyraźnie było je czuć chociaż to piwo nie jest przeniczniakiem

Banan może być objawem underpitchingu, czyli mogłeś zadać za małą ilość drożdży, lub były one w słabej kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.