Skocz do zawartości

Brewkit Oberschlesische Brauerei SILESIAN LAGER


kOnOr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie odnosnie piwa takiego jak w temacie.

Czy temperatura 17 stopni jest odpowiednia do fermentacji?piwo od producenta GOZDAWA

i martwi mnie troche blg początkowe 10 nie za malo?:thumbdown:

 

Edytowane przez kOnOr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie odnosnie piwa takiego jak w temacie.
Czy temperatura 17 stopni jest odpowiednia do fermentacji?piwo od producenta GOZDAWA
i martwi mnie troche blg początkowe 10 nie za malo?

 

Jeżeli chodzi o drożdże lagerowe to za wysoko. To przedział drożdży ale. Jeśli to brewkit to najpewniej dostałeś drożdże do ale. Przy brewkitach dobrze jest wymienić drożdże na jakieś inne, by dokładnie znać ich szczep i wtedy będziesz wiedział czego się po nich spodziewać.

Wysłane z mojego K4000_PRO przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kOnOr napisał:

Witam.Mam pytanie odnosnie piwa takiego jak w temacie.

Czy temperatura 17 stopni jest odpowiednia do fermentacji?piwo od producenta GOZDAWA

i martwi mnie troche blg początkowe 10 nie za malo?:thumbdown:

 

 

17°C to za mało, musisz podnieść do przynajmniej 26°C 

10Blg to też mało wyszło, odfermentuje Ci do 5Blg i będziesz miał 2,5% alkoholu, musisz dosypać do fermentora min. 1kg cukru, będzie się słabo rozpuszczał więc codziennie będziesz musiał otwierać fermentor i merdać chochlą... a efekt końcowy wszystko Ci wynagrodzi  :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
17°C to za mało, musisz podnieść do przynajmniej 26°C 
10Blg to też mało wyszło, odfermentuje Ci do 5Blg i będziesz miał 2,5% alkoholu, musisz dosypać do fermentora min. 1kg cukru, będzie się słabo rozpuszczał więc codziennie będziesz musiał otwierać fermentor i merdać chochlą... a efekt końcowy wszystko Ci wynagrodzi  :naughty:

Nie sugerowałbym się tym postem. Temperatura jak na lagera zdecydowanie za wysoka, dla Ale w porządku. Możesz dodać troche ekstraktu slodowego (wyjdzie lepsze w smaku niż cukier) dla podbicia blg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie lager, ale piwo to to bedzie napewno, 16°C to bardzo dobra temperatura na Ale Wiec tutaj miałbyś szanse sie wykazać, a co do ekstraktu to się nie znam za bardzo na jego właściwościach, czyli tez ile go dodawać bo zrobiłem tylko jednego brewkita, a potem juz zacieranie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze 1kg jasnego wystarczy na spokojnie, ale ile dodać zeby to miało ręce i nogi to nie wiem. Możesz policzyć na brewness albo innym kalkulatorze ile ekstraktu doda ci ile blg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze zle drozdze zadalem bo pisalo zeby postaly 30min w przegotowanej i schlodzonej wodzie to mialem juz taka wode w czajniku dawno wystygnieta i wsypalem do tej wody moze za zimna ta woda byla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.