Skocz do zawartości

Imperialny Porter Bałtycki - uwagi


kamilg20

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Za kilka dni chciałbym uwarzyć piwo jak w temacie, na świeżej gęstwie W-34/70 po pilsie. Proszę o uwagi do receptury piwowarów, którzy mają już jakieś doświadczenie z tym stylem.

 

Około 20 litrów, 24-25 blg, zasyp w kg:

 

5 - monachijski jasny

2 - pilzneński

0,4 - caramunich II

0,4 - caraaroma

0,2 - carafa III special (mam zapas sprzed miesiąca, więc chciałem wykorzystać)

0,1 - jęczmień palony

1,7 - ekstrakt słodowy ciemny (pod koniec chmielenia)

 

Chmiel na goryczkę ~ 50 IBU

Chciałbym dodać trochę suszonej śliwki, prawdopodobnie pod koniec chmielenia. Jaka ilość będzie odpowiednia by uzyskać lekką śliwkę w tle?

 

Wystudzoną brzeczkę nastawną wleję bezpośrednio na gęstwę do świeżo opróżnionego fermentora z pilsa.

 

Dodatkowo zamierzam część piwa wlać do małej dębowej beczki. Temat beczkowania piwa właśnie ogarniam i opracowuję wstępną koncepcję, ale na to mam jeszcze sporo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe doświadczenie, bo tylko jednego bałtyckiego zrobiłem, ale ze śliwką. Dałem oryginalną suskę sechlońską na cichą bez jakiejkolwiek obróbki czy sterylizacji. 180 g na 20 l przykryło absolutnie wszystko, dałbym maks 100 g a może nawet zszedł bym na 50 g, bo po ponad roku tylko śliwka... No i mi wydajność przy takich mocnych spada, nie wiem czy z tego ci wyjdzie tyle BLG, ale może ja coś powaliłem i mi nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W recepturze uwzględniłem spadek wydajności. Poza tym, nie wiem czy zauważyłeś, jest sporo ekstraktu słodowego. Wędzonej śliwki nie chcę dawać, może innym razem, bo właśnie wiem, że wędzonka ze śliwki może przykryć resztę piwa. Dlatego zdecydowałem się na suszoną, żeby śliwkę uzyskać, ale bez wędzonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę dzisiaj zamówić surowce, a że generalnie głosów sprzeciwu nie ma, chyba, że jeszcze nadejdą, więc zamawiam mniej więcej to, co z pierwszego postu (karmele po pół kilko i w rezerwie ciut więcej palonego). Co do śliwki to się jeszcze zobaczy. Warzenie najpóźniej w piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakładałem niższą niż zwykle wydajność, a wyszło 23 litry i 25,5 blg. Przedłużyłem zacieranie do dwóch godzin i być może dzięki temu udało się wycisnąć ze słodu taki balling. Piwo od tygodnia fermentuje w 8°C. Korzystałem trochę z receptury Anteksa, także dziękuję i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć!

 

I jak wyszło beczkowanie?

Też planuję porter w beczkę ale nie wiem na jakim etapie (na cichą, po lagerowaniu, etc.).

 

Pzdr!

Tomek

 

 

 

 

W dniu 15.01.2018 o 13:13, kamilg20 napisał:

Witajcie. Za kilka dni chciałbym uwarzyć piwo jak w temacie, na świeżej gęstwie W-34/70 po pilsie. Proszę o uwagi do receptury piwowarów, którzy mają już jakieś doświadczenie z tym stylem.

 

Około 20 litrów, 24-25 blg, zasyp w kg:

 

5 - monachijski jasny

2 - pilzneński

0,4 - caramunich II

0,4 - caraaroma

0,2 - carafa III special (mam zapas sprzed miesiąca, więc chciałem wykorzystać)

0,1 - jęczmień palony

1,7 - ekstrakt słodowy ciemny (pod koniec chmielenia)

 

Chmiel na goryczkę ~ 50 IBU

Chciałbym dodać trochę suszonej śliwki, prawdopodobnie pod koniec chmielenia. Jaka ilość będzie odpowiednia by uzyskać lekką śliwkę w tle?

 

Wystudzoną brzeczkę nastawną wleję bezpośrednio na gęstwę do świeżo opróżnionego fermentora z pilsa.

 

Dodatkowo zamierzam część piwa wlać do małej dębowej beczki. Temat beczkowania piwa właśnie ogarniam i opracowuję wstępną koncepcję, ale na to mam jeszcze sporo czasu.

 

Edytowane przez nogmot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.