Skocz do zawartości

piwo pracuje 3 dni i przestaje


beneko

Rekomendowane odpowiedzi

O podczepię się. Ten sam brewkit, nastawiony 4.01 a wczoraj (10.01) przelałem na cichą. BLG wynosiło pomiędzy 1 a  (początkowe 10). Przez baniak w którym fermentowałem nie mogłem zobaczyć co się dzieję w środku, ale w rurce jeszcze były oznaki pracy. Przy przelewaniu poczułem ładny zapach toffi i masła. Dopiero później zacząłem czytać, że to "wada" bądź "pożądana składowa" górnej fermentacji. Według lektury mogę też zapach mylić z zapachem słodów. Użyłem zamiast cukru ekstraktu słodowego. Według tego co jeszcze czytałem, powinienem był zostawić piwko z drożdżami i podnieść temperaturę a żeby drożdże się z tym uporały. Ale to wszystko były po fakcie. Na tą chwilę w rurce cisza, oznak pracy nie widać. Miałem nieco obniżyć temperaturę jak jest zalecane na cichej, ale po lekturze włozyłem fermentator do styroboxa z dwiema butelkami ciepłej wody i nakryłem kocami. Kombinować coś czy na razie zostawić jak jest? Temperatura pierwotna około 20stopni. 2 pierwsze dni 18c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, advisorylyrics napisał:

Kombinować coś czy na razie zostawić jak jest?

Teraz to za późno na kombinowanie. Następnym razem jak nie masz potrzeby, to nie przelewaj na cichą, tylko niech przebiega w tym samym naczyniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gawron napisał:

Teraz to za późno na kombinowanie. Następnym razem jak nie masz potrzeby, to nie przelewaj na cichą, tylko niech przebiega w tym samym naczyniu.

Przelałem z tego względu by lepiej się wyklarowało (uraz po pierwszym brewkicie Gozdawy) Minęły 3tyg od zabutelkowania i smakuję drożdżami. Wracając do tematu - Zostawić na razie w wyższej temperaturze pod kocami aby resztkom drożdży zapewnić dobre warunki do dofermentowania czy postępować jak przy cichej czyli lekko obniżyć temperaturę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, advisorylyrics napisał:

Przelałem z tego względu by lepiej się wyklarowało (uraz po pierwszym brewkicie Gozdawy) Minęły 3tyg od zabutelkowania i smakuję drożdżami. Wracając do tematu - Zostawić na razie w wyższej temperaturze pod kocami aby resztkom drożdży zapewnić dobre warunki do dofermentowania czy postępować jak przy cichej czyli lekko obniżyć temperaturę ?

Zostaw w wyższej. Po ok tygodniu obniż temperaturę, żeby się wyklarowało. Tzw cold crash. Tylko jak masz możliwość, to mocno obniż. Wstaw do lodówki, albo na zewnątrz na klika dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gawron napisał:

Zostaw w wyższej. Po ok tygodniu obniż temperaturę, żeby się wyklarowało. Tzw cold crash. Tylko jak masz możliwość, to mocno obniż. Wstaw do lodówki, albo na zewnątrz na klika dni

Jeśli w małym stopniu pozostanie ten zapach, smak toffi to nawet na plus, smakowało mi. W porównaniu z tym co mi wyszło z Gozdawy to bajka. Dzięki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2018 o 20:50, beneko napisał:

witam wszystich jestem tu nowy mam problem zrobilem coopersa lagera  3dni pracowal i przestal jest metny nie wiem czemu tak sie stalo  drozdze byly dolnej fermentacji

Fakt , że, nie bombelkuje to nie znaczy ,że nie pracuje, potrzynaj z 2,3 tygodnie w temp.do12 stopni. co tydzień sprawdź czy blg spada, jeśli nie będzie spadać będzie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, red napisał:

Fakt , że, nie bombelkuje to nie znaczy ,że nie pracuje, potrzynaj z 2,3 tygodnie w temp.do12 stopni. co tydzień sprawdź czy blg spada, jeśli nie będzie spadać będzie problem

Jeśli fermentację rozpocząłeś w temperaturze zalecanej przez coopersa czyli okolice 20C to pod żadnym warunkiem nie obniżaj teraz do 12 tylko trzymaj w tej co masz to po pierwsze.

Po  drugie koniec fermentacji to brak zmian Blg więc bez pomiarów tego nie ocenisz prawidłowo. Ja bym potrzymał te 3 tygodnie a później zrobił pomiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.