Skocz do zawartości

Śrutownik walcowy Elecqueen (z twojbrowar.pl) - opinie


Kujawianin

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu śrutownika walcowego.

Obadałem dostępne modele (niestety nie ma zbyt dużego wyboru) i wstępnie jestem zainteresowany zakupem takim samym modelem jaki w swojej ofercie ma twojbrowar.pl:
http://twojbrowar.pl/pl/warzelnia-browaru/1031-srutownik-walcowy.html

 

Czy ktokolwiek taki posiada ? Jak tak to proszę o opinie czy warto, czy często trzeba regulować odległość wałków, czy wałki szybko się ścierają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu śrutownika walcowego.
Obadałem dostępne modele (niestety nie ma zbyt dużego wyboru) i wstępnie jestem zainteresowany zakupem takim samym modelem jaki w swojej ofercie ma twojbrowar.pl:
http://twojbrowar.pl/pl/warzelnia-browaru/1031-srutownik-walcowy.html
 
Czy ktokolwiek taki posiada ? Jak tak to proszę o opinie czy warto, czy często trzeba regulować odległość wałków, czy wałki szybko się ścierają ?
https://www.olx.pl/oferta/srutownik-walcowy-do-slodu-na-lozyskach-zasyp-CID628-IDaufQl.html

Ja używam już rok, mogę polecić.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Matz napisał:

Na forum są wątki o śrutownik ach walcowych i jeden z forumowych kolegów robi świetne. Cena znacząco niższa od tej z TB.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
 

No tak ale taki jak jest na TB mogę dostać taniej niż ten forumowy kolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Markos227 napisał:

Jak mniej za 2 stówy to warto

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka
 

No właśnie niestety nie. Z vatem i przesyłką wychodzi ~310 PLN.

Obadałem temat o śrutownikach forumowego kolegi, no faktycznie ładnie ten jego śrutownik wygląda i może faktycznie wart jest 385 PLN.
Jeszcze się zastanowię.

 

Dzięki za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrutownik od Patryka i ten z linka wyglądają bardzo podobnie, wręcz powiedział bym, że to albo jego kopia albo wersja 2.0 :P

Natomiast diabeł tkwi w szczegółach. Śrutowniki od Patryka nie mają moletowanych wałków, tylko jakieś pierścienie wykonane z bardzo dobrej stali, nie trzeba tego będzie z czasem moletować bo się nie wyrobią. Na TB nie ma zdjęcia części śrutującej, nie wiadomo czy są tam wałki moletowane czy te wytrzymałe pierścienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jesteście ślepi, czy co? Przecież wałki tego z TB są osadzone na tulejach, a te od Patryka na łożyskach. Tu nie ma się nad czym zastanawiać, tylko brać ten na łożyskach. Ale tu nie chodzi o same łożyska, tylko o ilość zadowolonych użytkowników. A tych naprawdę jest już dużo! I cena za śrutownik również atrakcyjna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, mufin napisał:

Tuleja to jest też lożysko, a jak sie Kolega zagłębi w mechanike to do tego typu urządzęn tzn. prędkości i sił wręcz idealne. (c;

Ale mnie oświeciłeś. :punish: Przecież napisałem, że nie chodzi o ułożyskowanie, tylko o zadowolenie klienta. A to jest po stronie rodzimej produkcji. Dodatkowo ta moleta zastosowana przez Patryka wygląda dość obiecująco pod względem możliwości zgniatania i przełamywania ziarna. Chodziło mi raczej o wypowiadających się w tym wątku, którzy nie widzą znaczącej różnicy na zdjęciach. Sam wyprodukowałem kilka 3-walcowych na tulejach i śmigają że hej. Czyli do zastosowania w tym przypadku łożysk ślizgowych nic nie mam.

Edytowane przez PiwoLab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie wiem, nie znam się nowy jestem… ale zacząłem się sam rozglądać za śrutownikiem i … tylko mnie się wydaje, że ten śrutownik z TB i to: https://www.ebay.com/itm/Stainless-2-Roller-Barley-Malt-Mill-Grain-Grinder-Crusher-For-Homebrew-Millers/163007223575 to jedno i to samo urządzenie tylko cena jak gdyby inna? 

Edytowane przez wariat
krótszy link lepiej wygląda :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.