Skocz do zawartości

Koźlak - prośba o weryfikację postępowania


ronson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W przyszłą (bądź jeszcze kolejną) sobotę chciałbym uwarzyć koźlaka, żeby delektować się nim w przyszłą zimę. Będzie to moja druga warka, wiem, że nie jest to piwo polecane dla początkujących, jednak bardzo chciałbym spróbować uwarzyć to piwo ze względu na możliwość przeprowadzenia dolnej fermentacji w piwnicy bądź garażu. Na wiki znalazłem przepis, który mnie zainteresował: przepis

Chciałbym poprosić o odpowiedź na kilka pytań:

 

1. Starter drożdżowy - nie posiadam kolby ani mieszadła magnetycznego. Chciałbym zrobić starter około 5 dni przed warzeniem, w słoiku (nakrętka lekko rozszczelniona). Do przygotowania startera wykorzystałbym 100 gram jasnego, suchego ekstraktu słodowego oraz 1-1.5 litra wody. Przechowywanie startera w temperaturze 15-16 stopni. W dzień warzenia (albo dzień wcześniej?) chciałbym wstawić starter do lodówki, po opadnięciu drożdży zlać około 3/4 płynu, pozostałą 1/4 porządnie zamieszać łyżeczką i wlać do fermentora. Macie jakieś sugestie, coś jest nie tak?

 

2. Brzeczka nastawna to 21 litrów. Zakładając, że podczas gotowania odparuje 10-15% brzeczki, na gotowanie powinno być około 25 litrów brzeczki?

 

3. W piwnicy mam temperatury w okolicach 10-12 stopni. Mam również garaż gdzie temperatury (przy obecnej pogodzie) wynoszą około 6 stopni. Posiadam kabel grzewczy i regulator temperatury, jednak minimalna temperatura na regulatorze to 15 stopni. Czy wstawić brzeczkę do piwnicy czy garażu?

 

4. Leżakowanie - w jakiej temperaturze powinno odbyć się leżakowanie? W porze letniej, w piwnicy, temperatury są nawet w okolicach 20 stopni. Piwo może leżakować w takiej temperaturze? Czy lepiej zorganizować lodówkę i wstawić piwa do niej?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podesłałem Ci na PM kopię receptury i instrukcję z jednego popularnego sklepu co kiedyś sprzedawał zestawy do Koźlaka. Ja go robiłem jako 3 piwo i wyszło całkiem OK.

 

Tylko zwróć uwagę, że wysokość temperatury jest bardzo ważna, ale dobrze by było by była ona możliwie stabilna. Te dwa 3 stopnie to dla drożdży dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bart3q napisał:

Na pilsnera prawilny starter bez mieszadła też ma kilka litrów objętości...

Prawda, dlatego ja czasem na początek sezonu lagerowego robię 10-litrową Desitkę bez startera (licząc się z tym, że nie będzie to wybitne piwo), a potem dopiero prawidłowego Pilsnera na gęstwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.