Skocz do zawartości

Budowa domowego browaru


Pi0tR

Rekomendowane odpowiedzi

W pompach dałbym:

- na wejściu kolanko gw/gw i potem camlock męski - dzięki temu, że masz kolanko będziesz miał mniejsze ryzyko zagięcia przewodów, które będą prowadziły od razu do góry,

- na wyjściu zawór kulowy do dławienia przepływu i camlock męski.

Identycznie mam u siebie.

Pozostaje kwestia tego, jakie wymiary będzie miało gotowe stanowisko i czy starczy Ci miejsca na takie wyprowadzenia pionowe.

Edytowane przez MrShades
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Pi0tR napisał:

dotarło fałszywe dno i taka sytacja, próbować to jakoś niwelować ? czy tylko nowe wchodzi w gre ?

P1020366.JPG

Silikonowy wężyk nacięty wzdłuż i założony po obwodzie, ale może się wywijać przy wkładaniu jak bedzie za ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką średnicę fd masz? Mierzyłeś średnicę w garze przed wykonaniem? Ja miałem w tym samym garze od phu elis fd o średnicy 444 mm i był mały dopuszczalny luz. Podejrzewam, że 445 mm byłoby idealne ponieważ 447 mm już nie wchodziło.

Co do kontrolerów mypin, to przynajmniej ten do BK mogłeś kupić TD4, zamiast TA4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pi0tR napisał:

Ok zamówione,
kolejne pytanie żeby nie strzelić glupoty, czytałem że wycinacie otwory wykrojnikiem 20,3 natomiast zmierzylem swój nypel i wygląda to tak jak na zdjeciu 20,3 nie będzie za duzo ?

P1020396.JPG

Nie ma takiego wykrojnika 20,3!

Dla armatury 1/2" są wykrojniki 20,4 oraz 20,5. Przy jednym i drugim trzeba wkręcać armaturę. Obojętnie który wybierzesz, będzie dobrze.

Średnicę nypla lepiej mierzyć suwmiarką.

 

EDIT:

DSC09878.thumb.JPG.e37809e92699ea9189c61cf8525b8698.JPG

Edytowane przez PiwoLab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.