Skocz do zawartości

Budowa domowego browaru


Pi0tR

Rekomendowane odpowiedzi

@Robert87

 

dokladne modele urządzen to

PID - myPIN TA4-SNR SSR 

timer - MyPin HH4-4RN

 

czesciowo chyba znalazlem rozwiazanie a mianowicie:
(
Up to 3 control outputs, various output modes, such as R (loop timng), N (timing to pause),F (accumulated timing). Special request can be customized, eg. motor step control.)

Edytowane przez Pi0tR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
7 minut temu, zajaszcze napisał:

Witam.

Czy w kadzi zaciernej dajecie również grzałkę/grzałki?

 

Od jakiegoś czasu już powolutku sobie to buduje, tak z 2 lata. Powoli po cichu bez biegania. I w tym momencie jestem na etapie przejścia na elektrykę. 

Oczywiście system to herms.

 

nie w kadzi zaciernej nie ma grzałki (nie przypalasz zacieru), grzałki są tylko w BK i HLT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Panowie po prawie 2 latach (wspólnie z kumplem @Krzynio który ma w planach również budowę HERMS-a) dokonałem pierwszej warki (Weizen 12BLG (6kg, pilzneński, 6.6kg pszeniczny)), pierwsze wrażenia całkiem ok ale nie obyło się bez problemów, które mam nadzieje że niektóre przy pomocy bardziej doświadczonych w temacie herms kolegów uda sie rozwiazac.

 

Poniżej kilka fotek jeszcze tak roboczo bardzo

 

Na wstępie wspólnie z kumplem ogarnęliśmy temat szczelności całości instalacji. Z uwagi na to iż wcześniej sprawdzałem tylko HLT a resztę garów ogarnąłem tylko roboczo (dokręcenie zaworów i nypli w zasadzie ręcznie) musieliśmy sprawdzić resztę, okazało się że, ze szczelnością ma to niewiele wspólnego, praktycznie wszystkie złącza w garach wymagały poprawy i to jak się okazało dość czasochłonnej, czerwone o-ringi średnio chciały współpracować i zajęło to "trochę" czasu, w tym momencie pojawia się pierwsza złota myśl:

 

"Moj nastepny HERMS na pewno będzie posiadał wspawane mufy do kranów i grzałek"

 

Gdy już udało nam się ogarnąć szczelność zaczęło się od falstartu, do HLT wlaliśmy około 62 " zaczynamy grzać do temp zacierania" po kilku minutach zdziwieni tym iż woda się nie podgrzewa odkrylismy ze owszem woda w HLT jest ale temperaturę ustawiliśmy na PID odpowiedzialnym za BK... efekt przepalona grzałka ... XD (no nic grzałka w stosunku do całości nie wielki koszt wymienie sobie na ładna nowa ). Brniemy dalej pod grzaliśmy wodę do temperatury zacierania woda w HLT podgrzana i tu pojawia sie pytanie a jak niby odmierze ilosc wody potrzebnej do zacierania ?:D ? złota myśl numer dwa:

 

"W najbliższym czasie w swoim HERMS-ie zainstaluje płynowskazy"

 

no nic roboczo zamiast przepompowywać z HLT do MT, przelaliśmy do formentera odmierzylismy i przelaliśmy do MT ale w tym momencie pojawia się kolejny problem, mam 12.5kg zasypu * +/- 3.5l wody, do MT przelalismy 42l wody i w tym momencie pojawiły się kolejne schody:

1. W HLT zostało mi tylko 20l wody i być może do wysładzania to wystarczy ale moja wężownicą w HLT jest praktycznie cała odkryta

2. w MT mam dość sporo wody (wysładzać wężem na złączce widocznym na zdjęciu) a co się z tym wiąże mój wąż tonie w zasypie zamiast utrzymywać się na powierzchni, w tym momencie pojawia się pytanie

“Czy stosunek wody do zacierania powinien być podobnie jak standardowy ?”

 

tu rozwiązania nasuwają się dwa

1. źle zamontowałem wężownice (jest za wysoko)

2. wody do zacierania powinienem wlewac tyle aby przykryc młóto (chociaz wody i tak mam teoretycznie więcej bo kilka l zalega pod FD w MT)

i tu Panowie pytanie do was 

“co zrobiłem nie tak ?” 

lub

“jaki popełniłem błąd w sztuce?”

 

dalej już jakoś poszło ..

 

poza tym iż mój jeden PID  średnio pilnuje temperatury ale tu odezwe sie w na PW prywatnie do kolegi @Robert87 moze cos pomoze

index.jpeg

index2.jpeg

index3.jpeg

Edytowane przez Pi0tR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Pi0tR napisał:

Mój nastepny HERMS

Z hermsami pewnie jak z budową domu. Za ok 3 razem będzie taki jak trzeba?

Plynowskaz lub przepływomierz. Ja zamontowałem przepływomierz i jestem zadowolony. 

Plynowskaz na szybko może wmontować w trojnik przy wyjściu z HLT. W zasadzie musiałby być czwórnik wyjście z HLT, wejście w zawór, czujnik temp i czwarty płynowskaz. 

Wężownica owszem powinna być jak najniżej w HLT ale to już wiesz i pewnie tego nie zmienisz teraz. 

Zacieram 3l/kg chyba że mniejsza warka 20l to wtedy dokładam parę litrów żeby wyrównać to co jest pod FD. 

Zrobilem wspawane mufy i nic nie cieknie, dokręcone na spokojnie. U ciebie na skrętce też powinno ostatecznie trzymać. 

 

Super ze zamknąłeś temat i zrobiłeś warzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, anatom napisał:

Plynowskaz na szybko może wmontować w trojnik przy wyjściu z HLT. W zasadzie musiałby być czwórnik wyjście z HLT, wejście w zawór, czujnik temp i czwarty płynowskaz

 

również o tym myślałem ale mam zrobione zawory w taki sposób iż nad nimi są uchwyty od garów,

ktoś kojarzy może gotowe rozwiązania odnośnie płynowskazów które mógłbym zakupić od majfrendów ?

 

sprawa druga zastanawiam się czy jednak nie zastosować deszczowni zamiast tego węza w MT macie jakieś doświadczenia w temacie ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.