Skocz do zawartości

Budowa domowego browaru


Pi0tR

Rekomendowane odpowiedzi

Polskie, niskotemperaturowe mają zdaje się 5/4", wtedy na aledrogo:

https://allegro.pl/oferta/oslona-grzalki-kolpak-zabezpieczajacy-6687184949?reco_id=3df8673d-53ca-11ea-a73e-ecf4bbd0bee8&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&

Mam takie grzałki od sprawka już piąty rok i zero problemu.

Raz coś przypaliłem, ostry zmywak dał radę. W Chinach akurat tego bym nie kupował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,  z aluminium. Kupiłem tutaj, ogólnie dużo rzeczy tam nabyłem i mogę polecić.

Problem z kołpakiem z tworzywa, który ktoś wcześniej podał jest taki, że grzałka jaką Ty masz nie posiada miejsca na zastosowanie uziemienia. W przypadku obudowy metalowej spokojnie można je sobie w obudowie "dorobić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MrShades napisał:

Tak,  z aluminium. Kupiłem tutaj, ogólnie dużo rzeczy tam nabyłem i mogę polecić.

Problem z kołpakiem z tworzywa, który ktoś wcześniej podał jest taki, że grzałka jaką Ty masz nie posiada miejsca na zastosowanie uziemienia. W przypadku obudowy metalowej spokojnie można je sobie w obudowie "dorobić".

 

 

Cegos takiego walanie szukałem dziekii, rozumiem ze w masz to rozwiązane w taki sposób
z jedenj strony nakretka + uszczelka czerwona (ścianka gara) od zewnątrz (w puszcze trochę większy otwór niż gwint grzałki) oszczeka i na końcu ten gwint który jest w grzałce, sama grzalka przylega bezposrednio do aluminiowej obudowy co urzeczowia problem uziemienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Wewnątrz gara wystaje Ci gwint z grzałki i na niego wchodzi nakrętka. Na zewnątrz między ścianą gara a obudową aluminiową masz o-ring i podkładkę miedzianą. Nie wiem jaki masz gwint w tej grzałce, ale sprawdź sobie, czy nasadka wejdzie Ci do środka obudowy aluminiowej, żeby skontrować przy skręcaniu.

Zasadniczo rozwiązanie zaczerpnięte z theelectricbrewery.com

element_box_cutaway.jpg

Edytowane przez MrShades
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam po dłuższej przerwie Panowie może ktoś będzie w stanie mi pomoc

tak jak w 1 poście opisałem zamówiłem timer mypin hh4-4rn okazuje się jednak ze mój timer nie posiada jednak pewnej funkcji a mianowicie, nie mogę zmusić go do manualnego wystartowania czasu, obecnie jest tak:

ustawiam zadany czas -> czas zaczyna płynąć po upływie czasu załącza sie buzer (działa wnieskonczonosc do momentu wciśnięcia przycisku reset) -> w momencie wciśnięcia resetu cały proces biegnie od nowa i się zapętla 

natomiast chciałbym aby działało to przynajmniej tak (pomijam kwestie odpalenia timera za pomocą np pid w momencie osiągniecia odpowiedniej temp?

po włączeniu timera jest on w pozycji 00:00 (lub w ostatnio zadanym czasie) -> startuje timer manualnie) -> czas płynie -> po upływie okreslonego czasu odpala sie buzzer

 

może ktoś posiada i mógłby polecić jakiś model timera który będzie można w ten sposób zaprogramować ??

@PiwoLab

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.