Skocz do zawartości

Budowa domowego browaru


Pi0tR

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję,

mam jeszcze wątpliwości co do oddzielania chmielin i białek. Co najlepiej będzie zastosować z garze warzelnym? Brzeczkę będę puszczał przez wymiennik płytkowy. Mogę chłodząc wracać do gara lub schłodzoną od razu do fermentora. Naczytałem się o hopblockerze od Blichmann Engineering ale trudno to dostać i jest drogie. Działają hop stoperry lub inne łatwo dostępne na rynku urządzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie znakomicie działa hopspider typu "skarpeta" uszyty z siatki 180 mikronów. Recyrkuluję podczas warzenia odbierając brzeczkę znad dna i lejąc do skarpety. Chmiele wrzucam do hpstoppera, przełom tez w nim zostaje. Przed chłodzeniem zwyczajnie wyciągam siatkę gara. Skarpeta podczas pracy wisi na obręczy, podobnie jak kosz do koszykówki na drucianej obręczy na murku. Od gory wrzuć wąż wyjściowy od pompy. Pilnuj tylko żeby nie przelało się górą.

Edytowane przez c64club
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam kolejne (gubię się w oznaczeniach pytanie do zaworów 1/2' kupiłem wykrojnik 20.4 to do 1 calowych grzałek potrzebuje wykrojnika o średnicy ??? (dobiore coś z tąd ? https://profitechnik.pl/produkt/wykrojnik-wycinak-dziurkownik-srubowy-do-blach-z-lozyskiem-zmniejszajacym-op.html?gclid=Cj0KCQiAhKviBRCNARIsAAGZ7CflkOnZ61eSWMvG6x5Mpo6fG682okmJ-d9LM_FhARi0lFiPpzBD8RgaAhVREALw_wcB

 

@PiwoLab

pomożesz ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy Ci wiertło stożkowe? Wykroniki sa drogie jak grom, zwłaszcza gdy potrzebujesz kilku rozmiarów, a do jednorazowej roboty wystarczy średniej jakości wiertło.

https://allegro.pl/listing?string=wiertło stożkowe&order=m&bmatch=baseline-n-hou-1-1-1123

Edytowane przez Kaniutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Robert87 napisał:

A ja uwazam że wykrojnik jest lepszy od wiertła stożkowego bo wiertło nie jest przeznaczone do wiercenia w nierdzewnej stali :)

Wysłane z oddziału Poczty Polskiej przy użyciu Tapatalka
 

Może i nie jest przeznaczone do nierdzewki ale kosztuje 1/5ceny wykrojnika no i zrobi robotę, a potem może przydać się do czego innego. Dodatkowo wykrojnik też przeznaczony jest do danej blachy (grubość, gatunek)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na wstępie, nie zamierzam nic budować.

Nurtuje mnie pytanie, dosyć zasadnicze, a temat jest idealny aby je zadać z czystej niewiedzy i ciekawości.

 

Dlaczego HLT (zbiornik z grzaną wodą/spiralą) nie może być np. 20 litrów.

Czy takie 20L ogrzało by MLT 50L?

 

Pozdrawiam: Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Czemu nie poszedłes w takie szybkozlaczki? 
https://s.click.aliexpress.com/e/WbQMGGCFh
U mnie bardzo dobrze się sprawdzają, nic nie cieknie itd. 
Nie kupiłem jeszcze nic także sprawa otwarta. Mógłbyś podpowiedzieć jak rozwiązałes temat ochrony złącz grzalek od zewnątrz?

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Pi0tR napisał:

Nie kupiłem jeszcze nic także sprawa otwarta. 

Nie używałem nigdy tych kamlokow. Te szybkozlaczki które Ci podlinkowalem sprawują się świetnie. Nic nie cieknie, szybko się przełącza. Jedna ręką bez problemu przełączysz kabel. 

 

57 minut temu, Pi0tR napisał:

Mógłbyś podpowiedzieć jak rozwiązałes temat ochrony złącz grzalek od zewnątrz?

Tu akurat odwalilem kawał fuszerki ale działa. Zaizolowane jest to silikonem porządnie aczkolwiek nie ma tam za bardzo co się lać więc niebezpieczeństwa nie ma. To jest jakaś dosztukowana wtyczka na 3 fazy i przyklejone silikonem. Teraz widzę na ali takie grzałki z mocowaniem na L6/30. Półtorej roku temu jeszcze ich nie widziałem. 

 

DSC_0245.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast gwintu mam Triclamp więc od strony mokrej problemu nie ma tylko kwestia technologii. Problem jest od strony suchej. Ja mam takie samo wyjscie na kable jak Ty. Rozwiązałem to byle jak ale działa. Kolega mi proponował że na drukarce 3D coś mi wydrukuje ale w końcu nie doczekałem się tego i obsmarowałem silikonem. Daj znać jak to rozwiążesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na podobnym etapie budowy, i mam kilka pytan i spostrzezen
Grzalki z obudowa stykow sa dostepne u majfrenda, zdecydowalem sie na 4.5kw pytanie tylko czy tri clamp 2 calowy nie bedzie za mocno wyginal garnka? Czy lepiej 1.5 cala, chodzi o to ze juz mufy do wkrecenia mam, ale grzalki jeszcze nie zamowione. Garnki maja byc 50l czyli 40cm srednica
Druga sprawa to chlodzenie, mam mieszane uczucia co do wymiennika plytowego, jest szybki i maly, ale po 5 warkach zalalem go naoh i wyplukalo z niego naprawde duzo osadu przy hermsie gdzie taki wymiennik jest powiedzmy przykrecony na stale, moze byc utrudnione mycie, ale wpadlem na taki pomysl, w kociolku automatycznym robie to tak ze chlodze brzeczke i zostawiam taka zimna pod przykryciem jeszcze nawet na kilka godzin, zeby jak najwiecej osadu zostalo na dnie i dopiero pozniej zlewam do fermentora, czy nie lepiej by bylo zamontowac na stale taka sama wezownice jak w HLT i poscic chlodzenie wtedy? Z ciekawostek dodam ze do chlodzenia ostatnio uzywam obiegu zamknietego wody z chlodziarki do piwa, i daje rade, myslalem tez ze moze brzeczke przepuscic przez chlodziarke, ale ten pierwszy pomysl wydaje mi sie lepszy duza oszczednosc wody

Wysłane z mojego J9110 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.