Skocz do zawartości

Płyta gazowa a gotowanie warki 20l


kaktusr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przymierzałem się długo do warki z zacieraniem, wcześniejsze warki to ekstrakty na 15 litrowym garnku. Postanowiłem kupić garnek 40l na zapas co by można było zacierać jakieś mocniejsze warki i nie było problemu z kipieniem podczas chmielenia. Dzisiaj przyszedł ten moment, postawiłem gar 40l 40cm na mojej płycie gazowej i zwątpiłem i się wystraszyłem - czy płyta to utrzyma ? Przeczytałem całą instrukcję od płyty, nigdzie nie ma ograniczeń wagowych ile i co można na niej postawić. Instalacje płyty przeprowadzali poprzedni właściciele więc nie mam jakiejś mega pewności co do solidności instalacji, dziura jak dziura pod spodem i kuchenka, są tam takie blaszki co ją niby podtrzymują ale no człowiek się boi bo to gaz...Pytanie czy ktoś z was gotuje na płycie gazowej jeśli tak to jakiej, i jakie maksymalnie obciążenia fundował płycie i wszystko było ok, dodatkowo garnek mam taki najtańszy emaliowany i nie jest zbyt stabilny na moich rusztach :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, kaktusr napisał:

czy płyta to utrzyma ?

Strach ma wielkie oczy :(

40l gar na płycie Amica (poprzednio jakaś inna) i nie ma problemu po ponad 100 warkach :P

Nie patrz na blaszki mocujące płytę do blatu, patrz na mocowanie (podparcie) blatu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wiszacy przedluzacz pod garem pelnym wody to test na spostrzegawczosc BHP-owcow? 
Oj tam :) testowalwm warnik ktory przerabialem na kadz zacierno warzelna wlasnie ze wzgledu na obawy co do plyty. Po kolejnym tescie okazuje sie ze chyba jednak uwarze w tym warniku ;)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.