Skocz do zawartości

Problem z pierwszą AIPA - butelkować czy zostawić na cichej


berkel

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jest to moje pierwsze piwo. Zdecydowałem się na AIPA'e. Aktualnie piwo ma 4°Blg i chyba stanęło (ekstrakt 16,5°Blg) , czy mam go butelkować z glukozą, czy się wstrzymać ?
Składniki:
*słód Pale Ale: 2,60kg
*słód karmelowy: 160g
*gips piwowarski: 3g
*mech irlandzki: 2,5g
°Chmiele: Magnum, Mosaic, Cascade, Citra (w sumie 100g)
Po kolei:
* Zacierałem pod przykryciem 50min w temp. 66-67°C
* Trzymałem 10min w temp. 75°C
* Podgrzewałem ciągle mieszając do osiągnięcia temp. 78-79°C (zostawiłem pod przykryciem na 10 min)
* Wysładzanie wodą podgrzaną do 76°C
* Zagotowałem i warzyłem 70min z dodatkami chmieli
* Gwałtownie schodziłem sterylną chłodnicą
* Przelałem do sterylnego dymiona rurką, zadałem uwodnione drożdże safale US-05, kołysałem energicznie dymionem
* Fermentowałem 9dni (+-21°C)
* Przelałem na cichą na 7dni, dodałem drożdże na kolejne 4dni (ostatnie 2 dni obniżyłem temp. do 13°C - coś ala "cold crash")
* Zlałem znad osadu do dymiona
Problem wyszedł po czasie- mój "nowy" termometr laboratoryjny TFA (nieużywany 130zł) miał wadę- przez chwilę temp. była zgodna z termometrem wzorcowym, po chwili spadała i różniła się od wzorcowanego nawet o 5°C ...
Piwo przed cichą miało 4°Blg cukru resztkowego, teraz po 11dniach cichej ma dalej 4°Blg. Bulka rzadko, ale po wstrząśnięciu jeszcze gazuje. Jest szkliste, klaruje się i ładnie pachnie. Mam go butelkować z glukozą (ile g na 1l ?), czy potrzymać jeszcze na cichej w temp. pokojowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fermentowałes w dosc wysokiej temperaturze, wyjdzie estrowe i moze tez jakies nieporzadane posmaki mogą się pojawić. Myśle ze możesz butelkowac jesli się nic nie rusza, gaz i bulkanie o niczym nie świadczy, tylko BLG jest rzeczywiście miarodajne. Nie rozumiem tylko po co dodałeś drożdże znowu na cicha. Co do ilości cukru skorzystaj z kalkulatora Np brewness albo brewtarget. Powodzenia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blade1231 napisał:

Po co internet zaśmiecać identycznymi pytaniami
http://alkohole-domowe.com/forum/viewtopic.php?t=16722

Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka
 

Co w tym dziwnego, ze kolega szuka wiedzy/pomocy w roznych miejscach? Czy nie wiekszym zasmiecaniem jest niemerytoryczna odpowiedz? 

 

Nie kazdy zaglada na inne fora. Poczatkujacy piwowarzy moga poczytac o tym problemie i byc moze skorzystac z odpowiedzi doswiadczonych kolegow i ogolnie tej wiedzy w przyszlosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Co w tym dziwnego, ze kolega szuka wiedzy/pomocy w roznych miejscach? Czy nie wiekszym zasmiecaniem jest niemerytoryczna odpowiedz? 
 
Nie kazdy zaglada na inne fora. Poczatkujacy piwowarzy moga poczytac o tym problemie i byc moze skorzystac z odpowiedzi doswiadczonych kolegow i ogolnie tej wiedzy w przyszlosci.


To akurat było już napisane 100 razy na tym i na wszystkich innych forach o piwie. Nie mówiąc już o YT tam też to było powiedziane dużo razy. Wiec nie sądzę żeby pisanie kolejny raz ,,butelkuj" cokolwiek wniosło ogólnej wiedzy na tym czy innym forum.

Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.