Skocz do zawartości

Duze blg koncowe


godisadj

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, godisadj napisał:

Ja dodam od siebie się ją.butelkowalem przy 5 blog i dałem po 5 g glukozy i piwko jest fajnie nie za.du z o gazowane. Po prostu drożdże zrobiły swoje do 5 i tyle. 

5g glukozy na 0,5 litra piwa? Wg kalkulatora (w temp 20 C) wychodzi mi poziom nagazowania 3.14. A jeśli stało w niższej temp. to jeszcze wyższy może wyjść, a jeśli by jeszcze coś zjadło z 5 blg ekstraktu końcowego...

Wg mnie przy piwie, które stanęło na 5 blg jest to dosyć odważny ruch. U Ciebie działa, u drugiego kolegi może wyjść gushing lub granat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie z ciekawości obliczyłem że nagazowanie w europejskim lager ma  2.2-2.7 

Ja chciał bym 2.5

dla 19 litrów i tem 17 wychodzi 130 g glukozy.

 

nie pierwsze piwo robiłem i granatów jeszcze nie miałem ale szampan ? jak najbardziej.

Jeszcze mi się nie zdążyło aby odfermentowało do 1 czy 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, oxy96 napisał:

5g glukozy na 0,5 litra piwa? Wg kalkulatora (w temp 20 C) wychodzi mi poziom nagazowania 3.14. A jeśli stało w niższej temp. to jeszcze wyższy może wyjść, a jeśli by jeszcze coś zjadło z 5 blg ekstraktu końcowego...

Wg mnie przy piwie, które stanęło na 5 blg jest to dosyć odważny ruch. U Ciebie działa, u drugiego kolegi może wyjść gushing lub granat.

U mnie to 5 blg utrzymywała się przez 2 tygodnie w temp. 20 stopni,a po zabutelkowaniu stało 12 dni w temp 20 stopni i jest fajny syk i piwko nie jest przekazywane

 Teraz trzymam w piwnicy w temp około 8-10 stopni i poziom nagazowania utrzymuje się na podobnym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, godisadj napisał:

U mnie to 5 blg utrzymywała się przez 2 tygodnie w temp. 20 stopni,a po zabutelkowaniu stało 12 dni w temp 20 stopni i jest fajny syk i piwko nie jest przekazywane

 Teraz trzymam w piwnicy w temp około 8-10 stopni i poziom nagazowania utrzymuje się na podobnym poziomie.

1. Nie skojarzyłem, że to Ty założyłeś ten temat - myślałem, że po prostu odpowiadasz - sorry :)

2. Ja też mam parę piwek, gdzie piwko mi nie zeszło niżej niż 5 a porter stanął nawet na 8 :) Ale to w piwach z zacierania, gdzie wiadomo jaki zasyp i jakie drożdże. Do brewkitu różne dają drożdże i w wielu tematach przewijało się niski poziom odfermentowania.

 

Ale skoro tak długo było te 5 blg to powinno być ok, ale skoro mówisz, że już jest dobre - to regularnie próbuj, łatwo zobaczysz czy coś zaczęło się dziać złego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem zestaw na ciemnego lagera z brewkitu w browamator a tam dają osobno drożdże

 

jak nie odfermentuje tak jak rozmawiamy do 1-2 tylko zatrzyma się na 5 to daje się ilość glukozy na refermentacje jak w butelkach czy mniej. Bo tak jak pisałem w brewnewss wyszło mi 130g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Switala18 napisał:

jak nie odfermentuje tak jak rozmawiamy do 1-2 tylko zatrzyma się na 5 to daje się ilość glukozy na refermentacje jak w butelkach czy mniej. Bo tak jak pisałem w brewnewss wyszło mi 130g

Jeśli fermentacja została zakończona (drożdże zjadły to co miały zjeść) to dajesz surowca do refermentacji tyle ile wychodzi z kalkulatora

Edytowane przez Jancewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Switala18 napisał:

ja kupowałem zestaw na ciemnego lagera z brewkitu w browamator a tam dają osobno drożdże

Moje pierwsze piwo, to też był brewkit z BA (z tego co pamiętam Finlandia Bitter) i tam były drożdże dedykowane od producenta. 

 

17 godzin temu, Switala18 napisał:

jak nie odfermentuje tak jak rozmawiamy do 1-2 tylko zatrzyma się na 5 to daje się ilość glukozy na refermentacje jak w butelkach czy mniej. Bo tak jak pisałem w brewnewss wyszło mi 130g

To zależy o jakim piwie mówimy. Bo jeśli jakieś lekkie (powiedzmy 12blg) zatrzyma się na 5, byłbym bardzo ostrożny! Widzę Kolego z Pałuk, że masz już 6 warek na koncie. Może najwyższy czas na zacieranie? Będziesz miał większą kontrolę nad całą technologią produkcji i takie niespodzianki, jak zadasz odpowiednią ilość drożdży nie powinny mieć miejsca :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie zrobiłem Mangrove Jacks 2,2kg Roasted Stout  z Ciemny płynny ekstrakt słodowy 1,7kg  i początkowe blg bylo 15 i teraz stanęło na 5 blg. Nie wiem czy te drożdże są takie bo temp. fermentowania bylo 19-20 stopni. Teraz zlałem na cichą i dałem chmiel. Zobaczymy czy jeszcze coś spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minęły 2 tygodnie od tygodnia blg stoi na 5. Dziś butelkuję.

Mam jeszcze jedno pytanie. W przepisi zBA jest 100 g glukozy a mi z brewnewss wychodzi 130g

Pytanie ile dodać żeby nie zrobić granatów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ciekawe, że na ekstrakt często zostaje na tak wysokim poziomie blg.

Ostatnio zrobiłem milk stouta na bazie monachijskiego i tu zeszło mi do 5 blg po 22 dniach, ale mniej więcej wiadomo dlaczego (rodzaj słodu podstawowego, dodatek laktozy).

A przy ekstrakcie zgaduj zgadula :) Dobrze, że jest forum.

W sumie Panowie przerzucajcie się na zacieranie, jeśli nie chcecie komplikować procesu za bardzo, może być warzenie w worku (BIAB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2018 o 07:57, Switala18 napisał:

tak z serca pałuk.

Znam Żnin doskonale. Często tam bywam. Kiedyś możemy zrobić jakąś piwną wymianę (z warek z zacieraniem oczywiście)

 

Dnia 31.01.2018 o 07:57, Switala18 napisał:

zacieranie już robiłem do 3-4 darek.

teraz chodziło o czas dlatego brewkit.

Ja do przyspieszenia i automatyzacji procesu zacierania kupiłem Grainfather. Na cięższy baling używam tradycyjnie gar 30l.+wiadro ze sraczwężykiem. Chociaż na GF udało mi się pociągnąć 9kg słodów! Zacieranie daje Tobie pełną kontrolę i lepsze efekty końcowe. Do tego możesz sobie wyczarować piwo jakie tylko chcesz. Brewkit mega ogranicza+ nie wiesz ile finalnie będziesz miał IBU!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Robiłem English IPA 14BLG z zacieraniem. Pomijając fakt, że wyszło mi 12 blg zamiast 14, po ponad dwóch tygodniach i przelaniu na cichą, cukromierz pokazuje 5 blg. Cukromierz sprawdzony, na wodzie pokazuje 0.

Fermentacja w temperaturze 18-19 stopni. W sumie 22 litry. Drożdze które były w zestawie (brewgo ale) nie wystartowały, więc po 60h dodałem US-05. 

Czym może być spowodowany tak mały spadek blg? Jak butelkować to piwo, jeśli się nic nie zmieni i będzie dalej 5blg? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, smerf08365 napisał:

 po 60h dodałem US-05. 

Paczka sucharów nie miała tlenu w brzeczce i się drożdże nie namnożyły dostatecznie. Stąd pewnie niskie odfermentowanie. 

Przenieś jak możesz do ok 22C i może coś jeszcze dojedzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.