Skocz do zawartości

Duze blg koncowe


godisadj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, mam pytanie pewnie głupie , no ale cóż wolę zapytać niż wycierać potem sciany w domu.

 

A mianowicie założyłem sobie piwko , a że to pierwszy raz to był to brewkit

Mangrove Jacks 1,8kg Pilsner

 

+

 

Jasny płynny ekstrakt słodowy 1,5kg

 

 

. Wszystko pięknie było , przygotowane tak jak pisało , drożdże dane w odpowiedniej temp. Fermentacja ruszyła po niecalych 7 godzinach od nastawienia piwa.

 

 

Początkowe BLG miało 12 mierzone , piwo było nastawione 14.12.17- dziś jest 2.01.18 i sprawdzałem BLG i ma 5 . Wcześniej gdy patrzałem 28.12.17 miało rownież 5 dlatego czekalem do dzisiaj.  Między tym 28 a 2.01 było slychac bulkanie w rurce ale blg nie spadlo nic a nic. Czy to piwo mozna już butelkować? bez ryzyka?? i Dlaczego tak Malo mi spadlo- temperatura w granicach 19-20 stopni.

 

 

pozdrawiam i czekam na odpowiedz

 

jak ktoś może to niech odpowie bo jutro mam zamiar butelkować a chciałem się upewnić.

Edytowane przez godisadj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to może przenieś jeszcze fermentor do pomieszczenia o ciut wyższej temperaturze, potrzymaj z 2 - 3 dni i wtedy sprawdź blg. Jeśli nie spadnie to butelkuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, godisadj napisał:

Dlaczego tak Malo mi spadlo

 

no, tutaj jest kilka możliwości... nie wiadomo co to za drożdże (może z tych co słabo odfermentowują), może były w słabe kondycji, może słabo napowietrzyłeś brzeczkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię albo opatulę go jakimś kocem, w smaku jest ok ..daje mu czas do piątku potem butelkuje ... ale malo alkoholu teraz wypada jakieś nie całe 4 procent

 

 

 

drożdże myślę , że dobrze były przygotowane ale fakt faktem naczytałem się , że te dołączone z brewkitami są średniej jakości

Edytowane przez godisadj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzymaj w domu ze 2 tyg nawet, w piwnicy za zimno na refermentacje.

 

A i przy takim blg koncowym, mimo wszystko po paru dniach otworz pierwsza butelke i sprawdz nagazowanie ;) Mogles tez jedna probke odlac do plastiku i przetestowac.

Edytowane przez luki161
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

chciałem się podpiąć pod temat. Warze ciemnego lagera z brewkitu . Temp fermentacji 16 st. Drożdże dolnej fermentacji s30 (jakoś tak).

Po 7 dniach odfermentowało z 14 na 5.

w instrukcji jest aby przelać na cichą ale czy jest taka konieczność?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Switala18 napisał:

zastanawiam się jeszcze co by pomogło odfermentować warkę jeszcze niżej. Czy przenieść do niższej temp (piwnica ) czy zamieszać fermentorem.

Lekko podnieś temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.