Skocz do zawartości

Pierwsze piwo na zacierze - Rauchbock 16°BLG


garot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przymierzam się do swojego pierwszego piwa na zacierze i mam pytanie, chciałbym zrobić piwo Rauchbock 16°BLG z zestawu surowców jaki jest na stronie: http://twojbrowar.pl/pl/zestawy-surowcow-piwo-domowe/1767-rauchbock-16blg.html 

ale te piwo jest dolnej fermentacji a ja mam zamiar fermentować je w styropianowym pudle jaki wiele osób robiło (drugą warkę z brewkita udanie zrobiłem w nim) i nie wiem czy uda mi się tak niską temperaturę wytworzyć, myślę że 17 stopni bez problemu więc mam pytanie czy są jakieś drożdże które mógłbym użyć do takiego piwa aby w takiej temperaturze się fermentowało? Chyba że mogę gdzieś dostać zestaw na górną fermentację takiego ciemnego wędzonego piwa? 

 

Dzisiaj chcę zamówić gar 30l wraz z oplotem do filtrtacji i kompletować wszystko :)

PS. Przy okazji pytanie widzę że na sklepach można kupić filtrator bawełniany czy to dobre rozwiązanie, czy lepiej tradycyjnie z wężem i talerzykiem się za to zabrać?

 

Z góry dziękuję za wszelka odpowiedź, oraz każdemu na stronie życzę szczęśliwego nowego roku oraz udanego sylwestra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drożdży powiem tak. Za sobą dopiero 10 warek więc co ja się tam znam, ale sam zrobiłem nie tak dawno oszukanego koźlaka, tj zasyp koźlakowy lecz drożdże górne US 05, fermentacja w dolnej tolerancji właśnie 16 - 17 stopni Celsjusza. 

Co do gara zastanów się dwa razy . Ja zakupiłem na start 40l akurat udało się odkupic na forum po taniości, lecz chętnie bym się przesiadł na 50l.

 

Edytowane przez n3uro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj górne drożdże, nazwij to Smoked Ale, pilnuj temperatury fermentacj, bo 16 blg może ją sporo podnieść i będzie dobrze. 17 stopni otoczenia, to może być za dużo, bo realnie w piwie będzie pewnie ze 20, albo i więcej. Wymieniaj Pety z lodem częściej, albo użyj ich więcej. Garnek 30l na 20l warki to tak na krawędzi. Zainwestuj w 35, albo 40 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BretBeermann napisał:

W34/70 jest najlepszy dolniak do wysoki temperaturze. Do 16 C jest dobrze, a może więcej. Lepiej używać to niż US-05 albo coś do aleów.

Mam dokładnie odwrotne doświadczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuję brulosophy za chęci, ale nie wierzę w wyniki tych eksperymentów. Albo raczej w zdolności sensoryczne osób, które potem te piwa testują. Zresztą on sam pisze, że tam jest totalne pomieszanie doświadczonych sędziów z laikami. 

 

Jak na razie miałem okazję pare razy próbować piwa innych piwowarów warzone w ten sposób i zawsze były estrowe i to w nieprzyjemny sposób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, garot napisał:

Dziękuję za odpowiedzi! Nie wiem tylko czemu do warki 20-23 litry trzeba gar większy niż 30 litrów?

Dlatego, że musisz uwzględnić straty w procesie warzenia. Tzn: odparowanie, skurcz po chłodzeniu, straty z chmielenia, osad gorący, no i mieć miejsce na piane, żeby nie wykipiało. Okaże się, że przed gotowaniem potrzebujesz mieć np 28 litrów brzeczki. 2 litry zapasu to trochę słabo, nie mówiąc o np przeniesieniu gara. Wylejesz na 100%. Kolejna sprawa jeżeli zacierasz w garnku. Będziesz chciał zrobić Risa, lub BW to nie zmieścisz się z zacierem. Chyba, że dasz wody 1 do 1 ze słodem.

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, garot napisał:

Jak masz kasę, żeby trochę dołożyć to szukaj nierdzewki. Nawet używanej. Ja kupiłem na forum dwa gary używki niewiele drożej niż za nową emalię i jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.