Skocz do zawartości

Butelkowanie piwa


McColtan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś po 15 dniach fermentacji zabutelkowałem swoje piwo z brewkitu od 6 dni miało cały czas 4 blg, blg nic nie spadał piwo w butelce jest mętne i teraz pytanko.
-Jak wyklarować je w butelce
- czy jest możliwość powstania granatu? Dodam że gdy piwo było robione miało 11 blg po 15 dniach 4 od 6 się utrzymywało
piwo mangrove jack pale ale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, ja po 17 dniach fermentacji burzliwej zacząłem zlewac piwo do butelek. Od dwóch brzeczka stała cicho więc uznałem że już czas. Robię to tak, że do każdej butelki wsypuję 4g glukozy krystalicznej i wlewam piwo, następnie jak szum opadnie kapsluję. Teraz pytanie w jaka temperaturę postawić te piwo w butelkach, mam do wyboru 12C na strychu, 16C w piwnicy, 19C w gabinecie lub 21C w sypialni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Eprom napisał:

w jaka temperaturę postawić te piwo w butelkach, mam do wyboru 12C na strychu, 16C w piwnicy, 19C w gabinecie lub 21C w sypialni.

Potrzymaj tydzień / dwa w sypialni a potem zanieś na strych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A następnym razem użyj kalkulatora do obliczenia ilości cukru --> https://www.brewersfriend.com/beer-priming-calculator/

Podajesz ilość piwa, które masz do zabutelkowania, ilość CO2 które chcesz mieć w piwie ( ja standardowo robię na 2,3) oraz maksymalną temperaturę w jakiej stało piwo przed butelkowaniem. Wtedy tą ilość cukru rozpuszczasz w ok 300ml wody, doprowadzasz do wrzenia i gotujesz 3 minuty. Taki syrop cukrowy wlewasz do fermentora, do niego wlewasz piwo, zamieszasz i w butelki. Moim zdaniem sposób lepszy niż sypanie cukru do butelek, a po zakapslowaniu wstrząsanie żeby go rozpuścić...

 

Ja po butelkowaniu wstawiam do piwnicy gdzie mam ok 22 stopnie i tam sobie stoi cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, sobieslaw napisał:

Czekasz, aż taki roztwór ostygnie, czy zlewasz piwo na taki gorący?

Na gorący. Masz 0,5l wrzątku vs. 20l chłodnej brzeczki. Nie ma obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eprom napisał:

Nie, zlewam  prosto do butelek 

W takim razie zostań przy swojej metodzie nalewania ? chcąc dodać syrop do całości musisz dekantowač brzeczkę do drugiego fermentora i całość zamieszać, w twojej sytuacji zamieszanie drożdży osiadłych na dnie nie będzie dobrym rozwiązaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

cześć, dzień dobry.

 

jedno techniczne pytanie mam: w jaki sposób zlać piwo do rozlewu do nowego fermentatora, czy zrobić to za pomocą kranika czy też ściągnąć rurką? robię tylko fermentację burzliwą i zastanawia mnie klarowność piwa oraz właśnie to, czym i jak lepiej zlać do nowego pojemnika.

 

nie chciałem też zakładać nowego posta, dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kiriak napisał:

cześć, dzień dobry.

 

jedno techniczne pytanie mam: w jaki sposób zlać piwo do rozlewu do nowego fermentatora, czy zrobić to za pomocą kranika czy też ściągnąć rurką? robię tylko fermentację burzliwą i zastanawia mnie klarowność piwa oraz właśnie to, czym i jak lepiej zlać do nowego pojemnika.

 

nie chciałem też zakładać nowego posta, dziękuję za odpowiedź

Ściągnąć rurką. W drugim fermentorze przygotuj sobie syrop z wody i cukru do refermentacji, dzięki czemu zlewając piwo całość ci się ładnie wymiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hary86 napisał:

Ściągnąć rurką. W drugim fermentorze przygotuj sobie syrop z wody i cukru do refermentacji, dzięki czemu zlewając piwo całość ci się ładnie wymiesza.

a co zostanie na dnie?

 

jaka jest różnica między podłączeniem rurki do kranika i zlaniem, a zzassaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po fermentacji burzliwej dobrze jest zlać znad osadu drożdżowego do czystego pojemnika na kilka dni na lepsze wyklarowanie. Potem znowu przelać znad osadu do pojemnika, z którego będziesz butelkował. Przelewanie znad osadu najlepiej robić za pomocą wężyka. 

 

Nie przelewałem nigdy znad osadu za pomocą kranika, ale sądzę, że przelewając wężykiem znad osadu mniej go chwycisz do nowego pojemnika niż przelewając przez kranik. Są też specjalne reduktory osadu do kraników, sam taki mam, ale nigdy nie używałem. Powyższa metoda była wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, nike21 napisał:

Są też specjalne reduktory osadu do kraników, sam taki mam, ale nigdy nie używałem.

 

Też to mam i użyłem tylko raz. Ten reduktor zostawia w fermentorze za dużo piwa! Dlatego zlewam wężykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.01.2020 o 22:54, nike21 napisał:

A następnym razem użyj kalkulatora do obliczenia ilości cukru --> https://www.brewersfriend.com/beer-priming-calculator/

Podajesz ilość piwa, które masz do zabutelkowania, ilość CO2 które chcesz mieć w piwie ( ja standardowo robię na 2,3) oraz maksymalną temperaturę w jakiej stało piwo przed butelkowaniem. Wtedy tą ilość cukru rozpuszczasz w ok 300ml wody, doprowadzasz do wrzenia i gotujesz 3 minuty. Taki syrop cukrowy wlewasz do fermentora, do niego wlewasz piwo, zamieszasz i w butelki. Moim zdaniem sposób lepszy niż sypanie cukru do butelek, a po zakapslowaniu wstrząsanie żeby go rozpuścić...

 

Ja po butelkowaniu wstawiam do piwnicy gdzie mam ok 22 stopnie i tam sobie stoi cały czas.

A glukoza jak się nazywa w tym kalkulatorze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.