Skocz do zawartości

Cukier w piwie


McColtan

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, McColtan napisał:

Czy mogę dodać 0,33g cukru do butelek

Możesz, ale ja bym jednak dał go więcej chociaż nie lubię wysokiego nagazowania.

No i myślę, że nie będzie Ci łatwo odmierzyć dokładnie taką ilość :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, McColtan napisał:

Mam miarkę dokładnie z taką ilością

Na tej miarce to raczej jest napisane do jakiej pojemności butelki wsypać cukier z niej. :P

Jeśli tak to w niej się mieści ok 2,3-2,4g cukru. Taką ilość wsypuję na 0,5l piwa i jestem zadowolony z nagazowanie w większości przypadków.

A teraz niech się rozpisują tutaj naukowcy od aptecznych miar i nagazowania :polew:

 

EDIT

 

52 minuty temu, deep floyd napisał:

jakie drozdze użyłeś?

A to ma jakieś większe znaczenie w tym przypadku?

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sam się zacytuję bo cytat  z postu wyżej zniekształca mój poprzedni wpis :(

Dnia 21.12.2017 o 01:02, Dr2 napisał:

 

Dnia 21.12.2017 o 00:10, deep floyd napisał:

jakie drozdze użyłeś?

A to ma jakieś większe znaczenie w tym przypadku?

 

3 minuty temu, INTseed napisał:

To jest ta miarka składająca się z trzech pojemności? 2.3g to ta najmniejsza?

Tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, koholet napisał:

Do syropu wystarczy zwykła waga kuchenna.

Wydaje mi się że na zwykłej wadze kuchennej jest zbyt duży błąd pomiarowy. Do nagazowania piwa stosuję kalkulatora który precyzyjnie podaje mi dawkę cukru i na ten przykład nie da się odmierzyć na wadze kuchennej wagę np.108,6g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lagler napisał:

Wydaje mi się że na zwykłej wadze kuchennej jest zbyt duży błąd pomiarowy. Do nagazowania piwa stosuję kalkulatora który precyzyjnie podaje mi dawkę cukru i na ten przykład nie da się odmierzyć na wadze kuchennej wagę np.108,6g

Naprawdę nie poczujesz różnicy w smaku między 108g a 109g cukru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, koholet napisał:

Naprawdę nie poczujesz różnicy w smaku między 108g a 109g cukru.

rozumiem że chmiel też sypiesz na garście. Tu nie o to chodzi kogo racja jest na wierzchu a o to co jak powinno się robic. Podejście typu pare gramów w tą czy w tą nie służy dobrze powtarzalności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, to też źle robię. Co więcej, najpierw wpisuję w kalkulator ilość pakowanego piwa, robię syrop (olewam miejsca po przecinku) i dopiero zlewam na to młode piwo. Czasami uwzględnię sobie 1,5 litra strat na chmielenie a wyjdzie mi ich 2 litry bo za mocno „bujnął”

mi się fermentor. W dodatku jak robię syrop z cukru to zalewam go ilością wody, którą odmierzyłem „na oko”. 

Ale ze mnie paprak niedokładny.

Teraz jestem w kropce bo z jednej strony Dori (chyba wszyscy wiemy kto to) mówiła, że browar to nie apteka, a z drugiej Lagler (taki upierdliwy mądrala z forum) mówi, żeby cukier odmierzać wagą jubilerską. I rzeczywiście, robiłem 2 razy piwo, jedno nagazowałem na 2,5 a drugie wyszło na 2,52. No pić się nie da :)

 

z uszczypliwymi pozdrowieniami.

Henx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2017 o 11:40, INTseed napisał:

Czy jest różnica w aromacie po otwarciu?

Jest. Szczególnie w przypadku piw o czystym profilu, czyli np lagerów zaleca się przeprowadzenie refermentacji w niskich temeperaturach, aby uniknąć nadmiernej produkcji np. estrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2017 o 23:29, McColtan napisał:

Czy mogę dodać 0,33g cukru do butelek piwo ma 5blg i się nie zmienia fermentowało w 20 stopniach przez 10 dni 2 dni temu sprawdzone i też było 5 blg piwo z brewkitu Mangrove jack pale ale

Jakie było początkowe Blg? Obecne 5Blg to dużo może fermentacja ci się zatrzymała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.