Skocz do zawartości

Ozonowanie.


Bioły

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się nad użyciem ozonatora przed wszelakimi pracami na otwartym fermentorze z brzeczką.

Skoro używają ozonowania do odgrzybiania klimatyzacji w autach ,czemu by nie zastosować go do zminimalizowania prawdopodobieństwa zarażenia piwa.

Serce takiego ozonatora można kupić na azjatyckim portalu za max.25$ 

Co myślicie o takim pomyśle??

 

Takie urządzenie znajdzie zastosowanie w naszych autach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bioły napisał:

Co myślicie o takim pomyśle??

Sądząc po zadanym pytaniu, wnioskuję że nie czytałeś nic o szkodliwości ozonu, ani o poziomach bezpiecznych stężeń więc myślę, że zakup ustrojstwa od majfrenda i jego instalacja wygeneruje Ci tematów na wiele kolejnych pytań w tym jakże pojemnym dziale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że nie użyłem szukajki.

Wiem, że stężenie zbyt duże jest szkodliwe dla zdrowia. Chodziło mi tylko o wcześniejsze przygotowanie pomieszczenia bez obecności ludzi. Taki projekt DIY.

Nie było tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bioły napisał:

. Chodziło mi tylko o wcześniejsze przygotowanie pomieszczenia bez obecności ludzi.

Przerost formy nad treścią, tudzież strzelanie z armaty do wróbla. Browar domowy to nie laboratorium :D za 25 dolarów to kupisz jakieś 35kg słodu podstawowego, a to już lepsza inwestycja w naszym hobby :P

Edytowane przez Versaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zastanawiam się nad ozonowaniem nie pomieszczenia, a butelek i kapsli. W planach mam włożenie transportera z butelkami do worka plastykowego i włączenie w nim ozonatora 10g na 5 minut. Jak samochód się z ozonuje w 20 min. to 5 wg. mnie wystarczy. Operacje planuje przeprowadzić na świeżym powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.