Skocz do zawartości

Budowa Kegeratora w Browarze Escarabojo


vettis

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sprawują się te opaski na wężach? Nic się spod nich nie sączy?

Sprawują się dobrze, tylko są różne opaski tego typu. Pierwsze jakie kupiłem to były zwykłe, nie mogłem dokręcić bo się przekręcały. Później kupiłem takie jak kiedyś do gazu. W sklepie z artykułami typowo do gazu. Niby się niczym nie różnią z wyglądu, ale są dużo mocniejsze i się nie przekręcają, więc można ścisnąć mocniej. Można też rozgrzać węża, szybko nałożyć końcówkę i zacisnąć. Bo węże typowo do piwa są naprawdę twarde. Na youtube jak oglądałem filmiki z budowy kegeratorów ciągle wydawało mi się, że stosują zwykłe igielitowe do rozlewu piwa. Chyba, że tylko wyglądają na igielitowe. Nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne podsumowanie:

Chciałem zrobić zdjęcie, ale nie zdążyłem :) Keg jest pusty po 36h Dobry czas. Ogólnie jestem zadowolony bardzo, tylko szybciej się gdzieś rozchodzi piwo lane niż z butelek. Rozlew oceniam w skali od 1-10 na 8, więc spoko. Gazowałem Brown Ale przez 4 dni 2 bar w temp. 6°C Normalne, że po dłuższym nie użytkowaniu 2h-4h to co w kolumnie leciała piana, ale potem już piwo. Próbowałem się przerzucić z 8mm na 6 mm igielit i leciała sama piana bez możliwości regulacji, nic nie pomagało, więc wróciłem do dawnego rozwiązania. 2 metry węża typowo do piwa + długość kolumny czyli w sumie 2,3 metra długość linii przekrój 8 mm, rozlew przy 1,2 bara i tak przy tym zostanę. Jestem zadowolony, a to że mam w kuflu 3 cm pianę zamiast 2 cm po dłuższym nie używaniu mi jakoś nie przeszkadza :) Podkreślam, że największą zasługę za taki rozlew mogę przyznać dla "regulatora przepływu" w kranie. Istny bajer i bez niego byłoby ciężko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 10 miesięcy temu...

Witam

Potrzebuje porady chcę zrobić  kegerator  u siebie w domu. Kegerator na piwa dostępne narynku. Potrzebuje rozmiary kegów 20, 30, 50 litrowych dostępnych w hurtowniach. Rozmiary te potrzebne Mi są tak aby dobrać wielkość lodówki aby zmieścił się tam  keg i butla co2. Znalazłem lodówkę Amica która ma wymiary wys: 51 cm, szerokość 59,5 i głębokość 42 cm, czy zmieszczę się z instalacją?

Z góry dziękuję za poradę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.