Skocz do zawartości

Gazowane piwa


arkapina

Rekomendowane odpowiedzi

Hello! Mam zamiar sztucznie zagazować w kegach pepsi moje trzy piwka. 

1. Pale ale 

2. Dortmundera

3 pilznera

 

I tu jawi się mi pytanie - Butla z co2 do akwarium czy spawania może być do gazowana piwa?

 

Edytowane przez arkapina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to czysty gaz bez domieszek np. argonu itp. to nada się. Fakt, że gazy szlachetne nie powinny rozpuszczać się w piwie ale jednak nie pchałbym ich do niego. Gaz CO2 do akwarystyki powinien być okej. Polecam poszukać punktu jakiegoś technicznego gazu, żeby nie mieć problemów z nabijaniem butli - i dostosować sobie kupno butli między innymi pod to. U mnie w punktach kręcą nosem na małą butlę i pewnie im szkoda czasu na taki detal ale znalazłem gościa co gaśnice nabija i u niego sobie uzupełniam butle. Czasem na punktach "wypożyczenie" butli za kaucją wychodzi tyle co kupno jej przez neta - rozważ taką opcję. Choć czasem zdzierają niemożebnie ;) Więc zorientuj się w cenach. Może koledzy Krakusy pomogą więcej gdzie są w miarę ogarnięte punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, arkapina napisał:

Znalazłem butle 8kg. W dobrej cenie z redaktorem. Przydała by się mi też rada jak zagazowac szybka metoda moje piwko. Może ktoś coś;) 

A ten redaktor to po kiego grzyba?

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz szybko nagazować, to poczytaj sobie o force carbonation:

http://brulosophy.com/2016/05/12/sparkle-fizz-methods-for-carbonation/

Ja robię tak- schładzam piwo w kegu do ok 10stC (tak mi jest najłatwiej), ustawiam na reduktorze ok 1,7 bara i kładę kega podłączonego do butli, po czym turlam nim przez jakieś 5 min (podczas tej operacji słychać jak schodzi gaz z butli), następnie odłączam od gazu i odstawiam kega do lodówki na 24 godziny, po czym sprawdzam poziom nagazowania. Najczęściej jest całkiem dobrze nagazowane.

Edytowane przez Aquila
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.