Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po zabawie na samym garnku przyszła pora na modernizację browaru. Pomyślałem o schemacie z załącznika:

Z: http://destylatorymiedziane.pl/pl/zbiorniki/133-kadz-zacierno-warzelno-filtracyjna.html#/atrybut_dodatkowy_te-gniazdo_1_2_do_monta/atrybut_spust_cieczy-spust_dolny_1/atrybut_zbiornik-100l/falszywe_dno-falszywe_dno ogrzewane gazem plus grzałka z termostatem do podtrzymania temperatury zacierania. Przyłącze mam max 3kW więc samo grzanie elektryczne odpada.

W: Garnek na razie 50l w przyszłości może więcej.

F: Fermentor, obecnie 2x30L

Proszę o sugestię czy propozycja kadzi zaciernej w tym przypadku zda egzamin? Czy to wszystko będzie dobrze służyło czy może macie jakieś sugestie co do usprawnienia sprzętowego.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

kadz.jpg

Edytowane przez przemekbmw123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pooglądaj tematy w tym dziale, bo już chyba 4 raz w ciągu ostatnich dwóch miesięcy widzę takie pytanie.

;)

 

P.S.

Uważam, że to co wstawiłeś w linku to jest srogie przepłacanie.

Garnek 70litrów to około 350zł, z zaworem powiedzmy 400zł. 100 litrów nie będzie wiele droższy.

Mieszadło z silnikiem i zasilaczem atx to około 150zł.

Do tego bazooka do filtracji 30zł, lub jakaś samoróbka około 10zł.

 

 

Jak nie masz nikogo do pospawania nierdzewki, to zobacz u Vettis'a, on bardzo długo korzystał z mieszadła bez spawanych połączeń.

Edytowane przez maciek1221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. 

Nie mam warunków do montowania tego w domu. A zlecanie innym to dodatkowe koszty i czas. Bardziej chodziło mi o pomoc/informację czy ten kociołek z wstawioną jedną grzałką będzie się dobrze sprawdzał w trakcie zacierania. Czy utrzyma zadaną temperaturę bez przypaleń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.