Skocz do zawartości

Pierwszy Weizen-czy wszystko ok?


Nasciturus

Rekomendowane odpowiedzi

Równy tydzień temu warzyłem pierwszego Weizena, użyłem 3 kg słodu pszenicznego, 1kg pilzneńskiego i 700g carahell. Zacierałem tak: w 44* 15 minut, 64* 40 minut i 73* 20 minut. Po wysłodzeniu wyszło mi około 20l brzeczki o ekstrakcie 12 blg, zadałem uwodnione drożdże WB-06 w temperaturze 19*. Przez pierwsze 3 dni drożdże pracowały jak szalone, po tym czasie rurka fermentacyjna w ogóle przestała "bulkać". Dzisiaj czyli 7 dni po zadaniu drożdży otworzyłem fermentor, uderzył mnie zapach mega banana, a balingometr wskazał 1 blg. Zaniepokoiła mnie jedna rzecz, to że drożdże unoszą się na powierzchni zamiast opaść na dno. Według wskazań balingometra fermentacja jest już zakończona, czy mogę zatem piwo butelkować? Czytałem, że właśnie przy stylu jakim jest Weizen cichą można sobie odpuścić. Aha, piwo jest lekko musujące, czy to normalne? 

25445129_1800038633401667_1028122748_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zaszalałeś z tym karmelowym ;) Musowanie jest jak najbardziej normalne. Jest to CO2, który rozpuścił się w młodym piwie na tyle, na ile pozwoliły warunki. Po dodaniu surowca do refermentacji i zabutelkowaniu efekt będzie ten sam, tylko dużo mocniejszy za sprawą zwiększonego ciśnienia w butelce. Krótko mówiąc - młode piwo w fermentorze jest po prostu lekko nagazowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.