Skocz do zawartości

Podłączenie chłodnicy


Gwynbleidd

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Panowie (i Panie? )

 

wymieniam wymiennik płytowy na chłodnicę zanurzeniową (wiem dla niektórych to krok wstecz :P) no ale jednak i tego już nie komentujmy bo tak jest i już ale mam problem z podłączeniem tego do kranu. Jest to chłodnica z Klarsteina i na końca nie ma zupełnie nic, po prostu rurka nierdzewka się kończy i to wsyzstko. Rurka 10/12mm. Teraz jak to podłączyć do węża? Wszystkie co mam są większe i nie zacisnę ich, a silikonowe co mam nie wchodzą mi pod szybkozłączkę do kranu, na szczęście mam zawór przeciwpożarowy z gwinem 3/4 na który pasuje szybkozłączka i leci baardzo zimna woda :)

 

A więc głupie pytanie bo to pewnie jest super proste, jak poczłączyć tą rurkę z wężem ew dodać jakąś szybkozłączkę? Widziałem jakieś na zdjęciach kompresyjne zaciski ale nie wiem jak to sie dokładnie nazywa i chyba takie od pexów nie zdadzą egzaminu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to tak zrobione. ten wężyk co na niego nasadzony jest igelitowy łączący się z chłodnicą to taki od podłączania wody do kranu w zlewozmywaku kuchennym. Ten z kolei łączy się z długim zbrojonym a ten już do typowego zaworu zmywarkowego57da895cc5f827e5fab4e69a791c6990.jpg&key=d9b7aba29598d73aa5171040916512d375bc5a1bf8b38e5dcdbd93254c6e34c1

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

235fc378ecb75afb6dc735369d54bfda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem silikonowy i na to jeszcze waz i opaska zaciskowa i jest gitara i musze powiedzieć że jestem pod wrażeniem chłodzenia. Praktycznie zero kłopotu a do 20 mi schłodziło w jakieś 17 minut. Po chwili jest już 70-80 stopni co jest super. Dużo mniej zabawy niż przy wymienniku i efekt super. Mam pewnie najtańszą i najgorszą chłodnicę bo z zestawu klarsteina więc pewnie jakieś lepsze to już w ogóle sikanie ze szczęscia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.