Jump to content
Gwynbleidd

Podłączenie chłodnicy

Recommended Posts

Hej Panowie (i Panie? )

 

wymieniam wymiennik płytowy na chłodnicę zanurzeniową (wiem dla niektórych to krok wstecz :P) no ale jednak i tego już nie komentujmy bo tak jest i już ale mam problem z podłączeniem tego do kranu. Jest to chłodnica z Klarsteina i na końca nie ma zupełnie nic, po prostu rurka nierdzewka się kończy i to wsyzstko. Rurka 10/12mm. Teraz jak to podłączyć do węża? Wszystkie co mam są większe i nie zacisnę ich, a silikonowe co mam nie wchodzą mi pod szybkozłączkę do kranu, na szczęście mam zawór przeciwpożarowy z gwinem 3/4 na który pasuje szybkozłączka i leci baardzo zimna woda :)

 

A więc głupie pytanie bo to pewnie jest super proste, jak poczłączyć tą rurkę z wężem ew dodać jakąś szybkozłączkę? Widziałem jakieś na zdjęciach kompresyjne zaciski ale nie wiem jak to sie dokładnie nazywa i chyba takie od pexów nie zdadzą egzaminu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupic waz igielitowy o odpowiedniej srednicy i zacisnac go opaska zaciskowa o odpowiedniej srednicy :)

 

pol_pl_OPASKI-ZACISKOWE-DO-WEZY-3-ROZMIA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam to tak zrobione. ten wężyk co na niego nasadzony jest igelitowy łączący się z chłodnicą to taki od podłączania wody do kranu w zlewozmywaku kuchennym. Ten z kolei łączy się z długim zbrojonym a ten już do typowego zaworu zmywarkowego57da895cc5f827e5fab4e69a791c6990.jpg&key=d9b7aba29598d73aa5171040916512d375bc5a1bf8b38e5dcdbd93254c6e34c1

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

235fc378ecb75afb6dc735369d54bfda.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

założyłem silikonowy i na to jeszcze waz i opaska zaciskowa i jest gitara i musze powiedzieć że jestem pod wrażeniem chłodzenia. Praktycznie zero kłopotu a do 20 mi schłodziło w jakieś 17 minut. Po chwili jest już 70-80 stopni co jest super. Dużo mniej zabawy niż przy wymienniku i efekt super. Mam pewnie najtańszą i najgorszą chłodnicę bo z zestawu klarsteina więc pewnie jakieś lepsze to już w ogóle sikanie ze szczęscia :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja to tymi opaskami nic nie umiem ścisnąc mocniej, ręką się nie da a jak czym wezmę to mi pęka to przez co przechodzi końcówka :P Więc pewnie jak mocniej pociągniesz to wąż Ci zejdzie bo wątpie żeby to mocno zacisnelo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.