Jump to content
kargoolo

[KUPIĘ] Kamień "napowietrzający" stalowy 0,50 mikrona

Recommended Posts

Jak w tytule tematu - może ktoś ma do zbycia kamień "napowietrzający" stalowy 0,50 mikrona ? Cena do uzgodnienia.

Mam już wszystko gotowe pod kątem warzenia i brakuje tylko kamienia, więc raczej na już.

Dzięki za wszystkie informację. Co do Aliexp. to od Chińczyków zamówiłem już wcześniej, ale minął termin na ostateczną dostawę i przedmiot gdzieś utknął, więc raczej go nie zobaczę. 

Od tego samego sprzedawcy z aliexp. jest kamień 0.20 mikrona w tej samej cenie . Moje pytanie, który lepszy? 

Czytałem na forum, że lepiej z inhalatorami pracują kamienie 0,5mikrona.

Czytałem również, że inhalator sprawdza się najlepiej, a pompki akwariowe nie pracują wystarczająco dobrze.

Na ali też jest kamień wkręcany w trójnik i można w trakcie spuszczania brzeczki już napowietrzać, też fajna sprawa.

10 minut temu, maciek1221 napisał:

Czytałem na forum, że lepiej z inhalatorami pracują kamienie 0,5mikrona.

Czytałem również, że inhalator sprawdza się najlepiej, a pompki akwariowe nie pracują wystarczająco dobrze.

Na ali też jest kamień wkręcany w trójnik i można w trakcie spuszczania brzeczki już napowietrzać, też fajna sprawa.

Pompki akwariowe potwierdzam nie dają rady. Ja dzisiaj zmodyfikowałem napowietrzanie pod przepływ przy użyciu kamienia.

Edited by vettis

1 minutę temu, vettis napisał:

Pompki akwariowe potwierdzam nie dają rady. Ja dzisiaj zmodyfikowałem napowietrzanie pod przepływ przy użyciu kamienia.

U tego piwowara czytałem te wszystkie ciekawe rzeczy :D:D

Dnia 17.12.2017 o 14:39, MacOn napisał:

Od tego samego sprzedawcy z aliexp. jest kamień 0.20 mikrona w tej samej cenie . Moje pytanie, który lepszy? 

Nie mam żadnych twardych danych, ale wg mnie jeśli kamień jest tego samego rozmiaru, to przy zastosowaniu otworów o wielkości 0,20 mikrona będzie ich więcej (i oczywiście bąbelki gazu będą drobniejsze) co powinno przyczynić się do skuteczniejszego nasycania brzeczki gazem.

24 minuty temu, kargoolo napisał:

Nie mam żadnych twardych danych, ale wg mnie jeśli kamień jest tego samego rozmiaru, to przy zastosowaniu otworów o wielkości 0,20 mikrona będzie ich więcej (i oczywiście bąbelki gazu będą drobniejsze) co powinno przyczynić się do skuteczniejszego nasycania brzeczki gazem.

Zgadza się. I na pewno już wtedy musisz zastosować coś co będzie miało wystarczającą siłę, żeby przepchać tlen przez te kanaliki. Dobry inhalator lub butla z tlenem.