Skocz do zawartości

Brak goryczki w piwie, wg obliczeń około 40IBU


maciek1221

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

jakiś czas temu zrobiłem Pale ale, nie mam teraz dostępu do arkusza z brew target, ale goryczka wychodziła mi około 35-45ibu. Do fermentacji poszło mi 54litry, przed chmieleniem piwo było jak zawsze mocno słodkie i gorzkie.

Wczoraj po 10dniach zlewam na cichą fermentację,a tam całkowity brak goryczki, jakbym pił wodę. Z 14blg zeszło do 2blg.

Do wody przy wysładzaniu dolałem 10litrów destylowanej oraz łyżeczkę gipsu piwowarskiego oraz pół łyżeczki chlorku wapnia (żeby podkreślić goryczkę :D ).

chinook 60minut - 30g
cascade 60minut - 10g

cascade  - 45 minut - 40g
cascade- 30 minut - 30g

cascade 15 minut - 30g
cascade 2 minuty - 40g

chłodzenie 80stopni 50g cascade
cascade 100g na fermentor na 5 dni

 

Przy innej warce te 30g chinooka dało fajną gorycz. Tutaj chmieliłem w koszu, ale brzeczka ładnie przepływała przez kosz.

Teraz zastanawiam się co zrobić, chmielowy napar i dolać na cichą, która będzie trwała przez kolejne 5 dni? Żeby maksymalnie podbić gorycz użyłbym magnum bo mam go akurat 200g na stanie. Tylko ile tego zrobić na fermentor? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa ile alfa kwasów ten Cascade i chinook miał? I który rocznik? Trzymany w zamrażalniku? Przy ak 10 Chinooka i 4 Casacade wychodzi mi 30 IBU.

 

Moim zdaniem chmiel na cichej jeszcze podniesie Ci goryczkę i będziesz jeszcze zadowolony z tego piwa. Więc nie robiłbym nic tylko po skończonej cichej zlał do butelek.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odlejesz 5 L piwa z fermentacji, zagotujesz i nachmielisz do 100 IBU (z 40 do 100), to po dodaniu zwiększysz IBU całości o jakieś 5 stopni. Tyle zgrubnie mówi matematyka.

Edytowane przez PaulCraft
nieścisłość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Undeath napisał:

Podstawa ile alfa kwasów ten Cascade i chinook miał? I który rocznik? Trzymany w zamrażalniku? Przy ak 10 Chinooka i 4 Casacade wychodzi mi 30 IBU.

 

Moim zdaniem chmiel na cichej jeszcze podniesie Ci goryczkę i będziesz jeszcze zadowolony z tego piwa. Więc nie robiłbym nic tylko po skończonej cichej zlał do butelek.

Rocznik 2016, chinnok - 12,8%, cascade - 7,1%.

Chmiele od zakupu w sklepie do wrzucenia do piwa były u mnie 12 godzin więc nie trzymałem w zamrażarce ;)

No nie wiem, mam stracha, że zakeguję piwo bez goryczy, a nie chcę już pobierać próbek żeby nie zakazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, maciek1221 napisał:

Rocznik 2016, chinnok - 12,8%, cascade - 7,1%.

Chmiele od zakupu w sklepie do wrzucenia do piwa były u mnie 12 godzin więc nie trzymałem w zamrażarce ;)

No nie wiem, mam stracha, że zakeguję piwo bez goryczy, a nie chcę już pobierać próbek żeby nie zakazić.

Faktycznie 47 IBU powinno wyjść :D To aż nie możliwe się wydaje. Wiesz zawsze jest ryzyko, że przegniesz w drugą stronę robiąc tą herbatkę chmielową i dodając ją na cichą. Twoja decyzja niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że to kosz do chmielenia tak namieszał?

 

Edit:

Pobiorę 0,5l za 2 dni jak już przejdzie coś z tego cascade na cichej i zobacze czy jakakolwiek goryczka jest i czy mnie satysfakcjonuje, jak nie to zrobię na oko z magnuma herbatę i doleję - dla mnie nie ma za gorzkiego piwa :D.

Edytowane przez maciek1221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj po cichej. Raczej nie spodziewm sie innych rezultatów ale moze miałeś sensorycznie gorszy dzień :P cukierki chmielowe możesz do refermentacji wrzucić no i jest  jeszcze ekstrakt chmielowy ale tego nie używałem ale w twoim wypadku to było by dobre posunięcie :D

a jak w aromacie? też zero aromatu?

w sumie to trochę mnie to dziwi jeszcze nigdy nie miałem tak żeby nie było goryczki, kilka razy przesadziłem z chmielem ale z czasem się to układało, twój problem wprawia mnie w zdziwienie.

Edytowane przez misiek4251
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.