Skocz do zawartości

Filtracja po gotowaniu.


n3uro

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Wiecha napisał:

Ja stosuję coś w tym stylu:

https://www.aliexpress.com/store/product/32cm-New-Stainless-Steel-12-5-Hop-Spider-Home-Brew-Beer-Hops-Filter-300-micron/211413_32761027221.html

 

Kupiłem u chińczyków za jakieś 55 zł - miało być do gotowania chmielu, ale miałem wrażenie że się zapycha i słabo brzeczka przepływa. Teraz po prostu przelewam brzeczkę przez to sito po chłodzeniu i ładnie zatrzymuje większość chmielin. 

Kurcze no to Ci powiem że cena bardzo fajna . Ja niestety nigdy nie widziałem za taką kwotę . I został zakupiony przez mojego brata właśnie ten mały koszyk . I niestety nie daje on rady, zaraz jest zapchany. A powiedz mi czy np. po zasypie z dużą ilością pszenicy i ilości około 100g chmielu w garze daje sobie spokojnie radę bez żadnych zapchań? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, n3uro napisał:

Kurcze no to Ci powiem że cena bardzo fajna . Ja niestety nigdy nie widziałem za taką kwotę . I został zakupiony przez mojego brata właśnie ten mały koszyk . I niestety nie daje on rady, zaraz jest zapchany. A powiedz mi czy np. po zasypie z dużą ilością pszenicy i ilości około 100g chmielu w garze daje sobie spokojnie radę bez żadnych zapchań? 

No udało mi się trafić na promocji, jeszcze przesyłka była darmo, niestety sprzęt przyszedł trochę powyginany ale nie przeszkadza to w używaniu. Jeśli chodzi o samo gotowanie chmielu to właśnie wydaje mi się, ze się zapycha i nie ma cyrkulacji (ale to może tylko wrażenie - ciężko powiedzieć, piwa się jakoś nachmieliły i tak :) ) . W każdym razie ostatnio po prostu wrzucam chmiel do gara a potem po schłodzeniu filtruję przez to sitko. Wiadomo jak jest sporo chmielu to się przytka - ale wtedy wystarczy wysypać chmieliny i jechać dalej z koksem. Ogólnie to sprawnie mi to zawsze szło, czasu niewiele schodzi, a przy okazji jeszcze się napowietrza brzeczka przy przelewaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.