Skocz do zawartości

Przegazowanie i co teraz


Korzen_

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

mam problem z przegazowanym RIS-em.

3 tygodnie temu zabutelkowałem RIS-a miał około 6,5 Blg, po otworzeniu butelki po tym czasie okazało się, że jest przegazowany.

Zrefermentowane piwo ma 5 Blg, więc zeszło około 1,5 stopnia, nie licząc cukru na refermentację, nie było go dużo planowany poziom CO2 1,9.

Wychodzi na to, że pospieszyłem się z butelkowaniem.

 

Co można teraz zrobić?

Upuszczanie gazu z butelki nie wiele daje.

 

Zastanawiam się nad mocnym schłodzeniem piwa, zlanie całości do fermentora i ponowne zabutelkowanie.

Robiłem tak z cydrem kiedyś, bo miałem to samo.

 

Próbował ktoś takiego rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że schłodzisz zabutelkowane piwo nic Tobie nie da, ilość gazu i tak będzie taka sama o ile nie wzrośnie. Jedyne co pozostało to co kilka dni marsz z płaskim otwieraczem do butelek i uchylasz lekko kapsel tak by wypuścić gaz i tyle. Ja kiedyś przegazowałem jedno piwko, a szkoda było wylewać, bo wyszło naprawdę dobre, chodziłem do piwnicy co drugi dzień i upuszczałem gaz. Tyle w temacie :). Może inni mają lepsze pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche krotko jak na risa. Ja swojego fermentowalem chyba z 2 miesiace czy 1.5 miesiaca 21 dni burzliwej a pozniej miesiac cichej jakoś. A i tak nie zszedł mi za głęboko. 

A co do odgazowywania to mozesz sie pokusić o ponowne buyelkowanie tylko ze bedzie to katorga. Albo najprostrzy sposob i najbezpieczniejszy to otwieracz który nie niszczy kapsli tak jak kolega wyżej napisał.

Edytowane przez misiek4251
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam podobny problem ze swoim rocznym BW i też przymierzam się do zredukowania CO2 w butelkach.

 

Stąd moje 2 pytania.

 

1. Nigdy nie upuszczałem gazu i jestem ciekaw czy tak uchylony na chwilę kapsel jest nadal w pełni szczelny? Nie bezpieczniej odkapslować i zakapslować na nowo?

 

2. Czy w przypadku grubego, wręcz weizenowego nagazowania w Barley Wine wystarczy upuścić cały gaz i  poziom spadnie do odpowiedniego poziomu po zamknięciu czy raczejj trzeba to robić na kilka razy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Jeffrey_lbn napisał:

Jeśli jest schłodzone to nie wyłazi

No to otwórz je ,ale nie ściągaj kapsla, wsadź do wanny (jakby jednak wyłaziło),albo lepiej w pomieszczeniu chłodnym i czekaj aż się odgazuje,to chyba najprostszy sposób, kiedyś przerabiałem to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2017 o 08:32, SynMojegoStarego napisał:

co kilka dni marsz z płaskim otwieraczem do butelek i uchylasz lekko kapsel tak by wypuścić gaz

 

+1, z tym że nie co kilka dni tylko co kilka minut. Jak tylko piana opadnie w szyjce butelki, upuszczasz od nowa. Przy upuszczaniu co kilka dni zejdą ci miesiące zanim nastapi zauważalna poprawa. No chyba że przy RISie ci to nie przeszkadza.

Edytowane przez dirk gently
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.