Skocz do zawartości

PROBLEM zacieranie, brzeczka PILS


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Wyskoczył  mi dziś problem z z brzeczką warka była pisana na 12st. Blg 22 litry
Po zatarciu (słód Pilzneński 2,5-5 EBC 100% zasypu) wysłodziłem na maksa nie przekraczając  dolnej granicy 2st. Blg.  Brzeczki miałem 32 litry o mocy 7 Blg. Już podczas  wysładzania zaczęło mi coś nie grać bo zwykle przy takich warkach jak zaczynam filtrować to blg jest znacznie wyższy, pomiar blg wykonuje refraktometrem czyli dosyć dokładnie i szybko. Po gotowaniu około 1,5 godziny zostało 22L o mocy 9,5 blg  krótko mówiąc uciekły mi jakieś dobre 2 - 3 stopnie. Słód ładnie ześrutowany,  stosunek wody do słodu około 5 litrów.

Edytowane przez BC BROWAR DOMOWY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche malo informacji, jak dlugo zacierana, w jakich temperaturach i w jaki sposob przebieglo wysladzanie?

 

Miales tez rzadki zacier (1:5) a to oznacza rowniez spadek wydajnosci.

Edytowane przez luki161
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie było ph zacieru? Jakie masz ph wody w kranie (zakładam ze użyłeś kranowki). 100% słodu pilznenskiego może nie zbić ph zacieru do odpowiedniego dla działania enzymów że słodu. Miałem tak samo na początku warzenia, wodę mam dość twarda. Od chwili gdy zacząłem dbać o ph i wodę w ogóle zniknęło sporo problemów. Wydajność oscyluje wokoło 86 wg brewtarget.

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, BelgLover napisał:

Jakie było ph zacieru? Jakie masz ph wody w kranie (zakładam ze użyłeś kranowki). 100% słodu pilznenskiego może nie zbić ph zacieru do odpowiedniego dla działania enzymów że słodu. Miałem tak samo na początku warzenia, wodę mam dość twarda. Od chwili gdy zacząłem dbać o ph i wodę w ogóle zniknęło sporo problemów. Wydajność oscyluje wokoło 86 wg brewtarget.

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
 

bez przesady z tą modyfikacją

19 godzin temu, BC BROWAR DOMOWY napisał:

Witam 

Wyskoczył  mi dziś problem z z brzeczką warka była pisana na 12st. Blg 22 litry
Po zatarciu (słód Pilzneński 2,5-5 EBC 100% zasypu) wysłodziłem na maksa nie przekraczając  dolnej granicy 2st. Blg.  Brzeczki miałem 32 litry o mocy 7 Blg. Już podczas  wysładzania zaczęło mi coś nie grać bo zwykle przy takich warkach jak zaczynam filtrować to blg jest znacznie wyższy, pomiar blg wykonuje refraktometrem czyli dosyć dokładnie i szybko. Po gotowaniu około 1,5 godziny zostało 22L o mocy 9,5 blg  krótko mówiąc uciekły mi jakieś dobre 2 - 3 stopnie. Słód ładnie ześrutowany,  stosunek wody do słodu około 5 litrów.

W jakiej ilości wody zacierałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, anteks napisał:

bez przesady z tą modyfikacją

B-R-A-W-O!

 

3 minuty temu, BC BROWAR DOMOWY napisał:

Jakieś 5 litrów na kilogram zasypu

to jest przyczyna - lepiej zacierac gęsciej i więcej wysłodzić niż na odwrót 

 

na początku mojej przygody z piwowarstwem domowym zacierałem infuzyjnie wielostopniowo - do tego doszla panika i nieznajomosc sprzetu i skonczylo sie niska wydajnoscia - ale piwo było super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, FurioSan napisał:

B-R-A-W-O!

 

to jest przyczyna - lepiej zacierac gęsciej i więcej wysłodzić niż na odwrót 

 

na początku mojej przygody z piwowarstwem domowym zacierałem infuzyjnie wielostopniowo - do tego doszla panika i nieznajomosc sprzetu i skonczylo sie niska wydajnoscia - ale piwo było super!

Musi coś w tym być bo takie anomalie może aż nie w takim stopniu były zauważane przy podobnym stosunku wody do słodu w warkach poprzednich - jak zacierałem podwójne warki tj. 44l to stosunek wody do ziarna był od 3 do maksymalnie 3,5-4 litrów wody i problem nie występował,  chciałem też sprawdzić czy ktoś miał podobny  problem i czy może się podzielić swoją wiedzą - tak że dziękuję za podpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.