Skocz do zawartości

sterowniki Pamel vs Bolecki


Krzysztof988

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam i szukam i nie mogę nigdzie znaleźć tematów porównujących te dwa sterowniki.

Są zbliżone do siebie na papierze różnią się tylko znacznie ceną. Natomiast najważniejsze jak to wychodzi w praktyce, proszę by użytkownicy Pamela i Boleckiego wpisywali swoje spostrzeżenia plusy i minusy swoich subiektywnych ocen. Stoję teraz przed takim wyborem i na papierze to są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz do warzenia Piwa to masz inne lepsze rozwiązania.

Jednym z nich jest CraftBeerPi, prosty i tani do złożenia.

Osobiście kupiłem PI2 używane plus kartę wifi i działa super.

Sondy też zrobisz sam za grosze, ssr na allegro po 13 zł 25A.

Co do Pamela to nie polecam ze względu, że np. w sondach używa najtańszych klonów ds18b20 i np. z CraftBeerPi nie działa.

Gdzie oryginał 4 zł w elektronicznym to w hurcie z 2zł, ale to nie 0,2 zł za chińczyka.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Pamela, ustawiałem go przez kilka warek, teraz już go opanowałem, nauczyłem się obsługiwać i spełnia swoje zadanie. 

 

jego obsługa mnie wkurza, to że guziki trzeba wciskać z całej siły, że nie zawsze po wciśnięciu zmienia się wartość którą chcesz ustawić, trzeba klikać kilka razy. ale jak już pisałem, jak się go nauczysz to jest spoko. po korekcie temperatury i PID utrzymuje zadaną wartość z wahaniami ok 0,7st. zacieranie ustawiam na automacie, przerwy, czas, temperaturę. gotowanie lecę ręcznie, jak zaczyna wrzeć brzeczka zmniejszam moc z 100% na 85% i to wszystko.

 

chciałem gotowca niż bawić się w budowanie czegoś po swojemu, taki prawie plug&play i Pamel wygrał ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tematu zapytam:

Czy "ktoś" wie za co odpowiadają te trzy poszczególne parametry: P, T, W, w sterowniku Boleckiego? Widoczne po włączeniu "ukrytego menu": trzeba wcisnąć naraz przyciski "góra" i "dół".

Z uwagi na dużą bezwładność mojego układu, chciałbym ustawić sterownik tak, żeby maksymalnie szybko zaczynał nabijać temperaturę i bardzo ostrożnie lądował.

WP_20171210_23_41_38_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.