Jump to content

Browar kopyra, warka nr 55A, Foreign Extra Stout, Fregata

jacer
 Share

Recommended Posts

Foreign Extra Stout, Fregata, 14,5Blg

piana: praktycznie zero, lane z dużej wysokości, spieniło się samo z siebie i znikło,

kolor: czarne, nieprzejrzyste,

zapach: czekoladowy, potężna dawka,

smak: czekolada, duża goryczka odsłodowa, smaczne,

wysycenie: praktycznie zerowe, czyżby się nienagazowało?

Kopyrze czy aby dałeś środek do refermentacji? Może jednak za szybko otwarłem?

Edited by jacer

piana: praktycznie zero, lane z dużej wysokości, spieniło się samo z siebie i znikło,

kolor: czarne, nieprzejrzyste,

zapach: czekoladowy, potężna dawka,

smak: czekolada, duża goryczka odsłodowa, smaczne,

wysycenie: praktycznie zerowe, czyżby się nienagazowało?

Kopyrze czy aby dałeś środek do refermentacji? Może jednak za szybko otwarłem?

Cholera, może za szybko. Milk Stout 55B na pewno się nagazował, tam dodawałem roztwór cukru. Tutaj cukier poszedł do butelek, więc albo jeszcze drożdże go nie zjadły, albo... do tej zapomniałem sypnąć :lol:

PS: jak możesz wyedytować temat, to jest to Foreign Extra Stout o nazwie Fregata. 14,5°blg

Edited by kopyr

Milk Stout 55B na pewno się nagazował, tam dodawałem roztwór cukru. Tutaj cukier poszedł do butelek, więc albo jeszcze drożdże go nie zjadły, albo... do tej zapomniałem sypnąć :lol:

Zaraz sprawdzimy tego Milka, chyba jednak trafiłem na butelkę bez cukru. Było by czuć słodkość.

Milk Stout 55B na pewno się nagazował' date=' tam dodawałem roztwór cukru. Tutaj cukier poszedł do butelek, więc albo jeszcze drożdże go nie zjadły, albo... do tej zapomniałem sypnąć :lol:[/quote']

Zaraz sprawdzimy tego Milka, chyba jednak trafiłem na butelkę bez cukru. Było by czuć słodkość.

Cukru było mało, ale skoro nawet nie syknęło, to... późno było. :lol:

Cholera, może za szybko. Milk Stout 55B na pewno się nagazował, tam dodawałem roztwór cukru. Tutaj cukier poszedł do butelek, więc albo jeszcze drożdże go nie zjadły, albo... do tej zapomniałem sypnąć :lol:

I dlatego lepiej lać roztwór niż sypać do butelek :lol:

Cukru było mało' date=' ale skoro nawet nie syknęło, to... późno było. :lol:[/quote']

Sykneło własnie.

No jak syknęło, to znaczy, że ok. Wiem gdzie może być problem. Ile go schładzałeś? Być może CO2 nie związał się jeszcze odpowiednio z piwem.

Strzykawki, miarki itp. widać nie zawsze skutkują :cool2: :lol:

Nie używam. Chyba pomyliłeś mnie z coderem. :lol:

Sypałem niepełną średnią łyżeczkę.