Skocz do zawartości

Prośba o sprawdzenie receptury Coffee Milk Stout z ekstraktów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem początkującym piwowarem. Mam za sobą kilka warek z brewkitu, teraz chcę spróbowć uwarzyć coś z ekstraktów. Chciałbym aby mój stout był wyraźnie kawowy, ale nie zbyt gorzki. W załączeniu przygotowana receptura. Rozważam jeszcze sposób dodania kawy do tego piwa. Nie wiem czy ostatnie minuty gotowania i dodanie w tym momencie kawy da mi zamierzony efekt. Dzięki za odpowiedzi.

Papi Coffee Milk Stout.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jest cały wątek o dodawaniu kawy do piwa na forum. Przeczytaj uważnie go do końca a rozwieje to twoje wątpliwości odnośnie sposobu i czasu dodawania kawy. Ja mogę zaproponować Tobie recepturę którą zastosowałem w swoim piwie i imo piwo jest pijalne, zgodne z moimi przewidywaniami i smaczne dla moich znajomych którzy je pili.

A więc:

 

ver nr I. warka 10L

1,7kg ciemny wes

0,250g słód czekoladowy

0,250g laktoza

15g Magnum De

 

ver nr II warka 10L

1,7 kg ciemny wes

0,250g słód czekoladowy

0,250g płatki owsiane

0,250g laktoza

10g Magnum DE 

 

Pierwsza warka na 1/2 saszetki US-05, druga na jej gęstwie ~60g. Robiłem dwie warki po sobie żeby móc porównać w jak najbardziej zbliżonym czasie smaki piwa z dwóch warek. W pierwszej w kilku butelkach zadałem po 6ml espresso gdzie w pierwszych tygodniach był mocno wyczuwalny smak kawy, później smak i aromat kawy zszedł nieco w stronę słodów palonych. Próbna butelka z drugiej warki po ok 5 tyg leżakowania przyniosła zaś głębię smaku i większą lepkość (płatki owsiane). Zredukowałem także ilość chmielu gdzie w 1szej warce była zbyt mocno wyczuwalna goryczka. Myślę że 12g na 10l będzie optymalna przy zastosowaniu chmielu Magnum. Oczywiście jest to mój autorski przepis i każda uwaga będzie mile widziana ale biorąc pod uwagę że to były moje 5 i 6 warki to wyszło mi to bardzo udanie. Oczywiście piwo tego typu potrzebuje 5-6 miesięcy do dojścia ale u mnie żadna warka nie dotrwała do 2 miesiąca :wallbash:. Pozdrawiam

Edytowane przez zegancio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.