Skocz do zawartości

Drożdże do american barley wine, RISa i bragotta ?


Henx

Rekomendowane odpowiedzi

Naszła mnie ochota na zrobienie trzech mocarzy. I największe dylematy mam z wyborem drożdży. Do risa i barley wine zastanawiam się nad wlp099, ale rozbujałbym je najpierw na czymś lżejszym tylko nie mam pojęcia do czego one pasują? Dry stout? Chyba, że coś innego ktoś z Was poleca? Może Danstar Nottingham? ABW na drożdżach co dają dużo owoców tropikalnych takich jak American Ale 2 z Wyeasta? Co do bragotta to nie mam pojęcia, 099 odpadają bo są bardzo żarłoczne, a przez miód i tak piwo mocno odfermentowuje. Siedzę, czytam, myślę i zgłupiałem już.

Aha, ballingi będą około 24-25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, CraftMat napisał:

Kumpel robił RISa na US-05 i jedna paczuszka mu ogarnęła 20 L. Do tego dobre piwo wyszło

A ja mam kumpla który na studiach bzykał bez gumki jak królik z kampanii ministerstwa zdrowia i ani syfa nie złapał, ani dziecka nie popełnił.

Ale nie polecałbym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, skoro tyle osób US poleca to chyba się zdecyduję, czy może risa lepiej na 04? Czerwone owoce itp.

A robił może ktoś z Was mocniejsze piwo na Wyeast America Ale 2 ? Mam akurat gęstwę świeżutką. Do vermonta, american blonde ale itp pasują idealnie. Rozważam je pod kątem bragotta i abw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Henx napisał:

Hmmm, skoro tyle osób US poleca to chyba się zdecyduję, czy może risa lepiej na 04? Czerwone owoce itp.

A robił może ktoś z Was mocniejsze piwo na Wyeast America Ale 2 ? Mam akurat gęstwę świeżutką. Do vermonta, american blonde ale itp pasują idealnie. Rozważam je pod kątem bragotta i abw.

Zależy co masz na myśli pisząc "mocniejsze piwo". Ja zrobiłem 2 tygodnie temu lekkie APA, żeby te drożożdże rozbujać. Jutro mam ją zamiar butelkować (bez cichej i chmielenia na zimno), zebrać gęstwę z przeznaczeniem na Imperial IPA. Celuję w 19BLG. Jeśli Cię to interesuje, mogę zdać relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

O start fermentacji, to jestem pewien. Drożdże przejadły 21Blg do 6 w przeciągu kilku dni. Teraz powoli dojadają resztki. Zastanawiam się bardziej nad kwestią degeneracji drożdży przy wyższych % i jego wpływie na barley wine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.