Skocz do zawartości

Refermentacja pilsnera


rob7320

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu uwarzyłem pilsnera na drożdżach FM31 Bawarska dolina . Przychodzi czas na butelkowanie i tu mam pytanie czy temperatura 5st C w piwniczce da radę nagazować piwo , czy drożdże już poszły spać na sen zimowy ( w tej chili piwo leżakuje w ok 1st C) . Do dyspozycji mam jeszcze pomieszczenie ok 16st C ,ale wydaje mi się za dużo pomimo ,że piwo nie będzie konkursowe:). Jest to mój pierwszy lager i zbieram doświadczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku miałem podobny dylemat. Na forum znalazłem dwie strategie:

1.  refermentację przeprowadzić   w takiej samej temperaturze jak fermentację

2. refermentować w wyższej temperaturze, czasem nawet w pokojowej i zaraz po nagazowaniu przenieść do chłodnego. Ponieważ cukru do refermentacji jest raczej mało, niewiele powstanie niechcianych aromatów, a szybciej pozbędziemy się tlenu z butelek. 

Według drugiego sposobu zrobiłem zeszłej zimy trzy piwa i wyszły dobre. Choć na konkurs ich nie wysyłałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, koholet napisał:

2. refermentować w wyższej temperaturze, czasem nawet w pokojowej i zaraz po nagazowaniu przenieść do chłodnego. Ponieważ cukru do refermentacji jest raczej mało, niewiele powstanie niechcianych aromatów, a szybciej pozbędziemy się tlenu z butelek. 

Nie polecam, wychodzą estry. Do piwa do spijania w domu ok, mało je czuć. Ale na konkurs się nie nada.

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bart3q napisał:

Nie polecam, wychodzą estry. Do piwa do spijania w domu ok, mało je czuć. Ale na konkurs się nie nada.

 

Gratuluję nosa :)

Moje piwka nie były konkursowe, 1 tydzień w wyższej temperaturze później kolejnych kilka w temperaturze fermentacji i po około miesiącu było zadowalająco nagazowane no i bardzo mi smakowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.