Skocz do zawartości

jutro kopyra warzy szybkie piwo


deep floyd

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Czyli najprościej: 

Sparging, also called lautering is a step at the end of the mashing process where hot water is run through the grain bed to extract a sweet liquid called wort. 

Przepuszczanie gorącej wody przez młóto ;) Czyli nasze wysładzanie tylko tutaj robią to jednorazowo zalewając młóto wodą - nie na raty.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem.

 

ŁAPKY W GÓRE, ŁAPKY W GÓRE!

 

Szału nie ma, film pod wezwaniem łapek (budowania pozycji youtubowej). Dla nowicjuszy to już chyba te stare filmy z błędami będą bardziej przydatne, bo i tak nic nie wniósł nowego, ani tematu błędów (7+7) nie podniósł więc w sumie żadna nowa jakość. Promocja browamatora już zaliczona, to jeszcze teraz akcja promocyjna średniego piwa z doctor brew i jest obowiązkowy komplet na koniec roku, jak Kevin na święta w Polsacie. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, @Undeath masz rację, że wypadłem z obiegu. Ja po prostu nie warzę. Z kilku powodów - brak czasu, brak motywacji, nie mam kiedy tego spijać, imprez już się nie robi, żeby innych raczyć. Co do piwa na WWP, no to raczej był performance z cyklu, patrzcie można zrobić piwo w 5 czy tam 7, czy 9 dni. Piwo nie aspirowało do wzorcowego.

 

Co do wylewania @dziedzicpruski, to wylewany był RIS, nie ze słodów, a z ekstraktów. Ten ze słodów był rozpity na jakiejś imprezie, chyba w Obornikach Śl. Dlaczego wylałem SRISa, bo nie miałem czasu go przez 9 miesięcy rozlać, a może inaczej nie chciało mi się go rozlać. Dodatkowo, RIS warzony w sierpniu, więc i tak byłem zdziwiony, że rozpuszczalnik to jego jedyny problem.

 

Tak więc, nie obrażam się, pozdrawiam Was. Natomiast za 7+7 nie będę przepraszał, bo wiele razy mówiłem, że chodzi o piwo <16 Blg górnej fermentacji i zdania nie zmieniam. Zrobiłem tak dziesiątki warek i mówię to co sam przerobiłem. Natomiast w takiej Anglii, standardem jest 4 dni fermentacji + jakiś tydzień w casku i do sprzedaży. I oczywiście, te ich piwa często mają aldehyd, ale tak robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 godzin temu, kopyr napisał:

Generalnie, @Undeath masz rację, że wypadłem z obiegu. Ja po prostu nie warzę. Z kilku powodów - brak czasu, brak motywacji, nie mam kiedy tego spijać, imprez już się nie robi, żeby innych raczyć. Co do piwa na WWP, no to raczej był performance z cyklu, patrzcie można zrobić piwo w 5 czy tam 7, czy 9 dni. Piwo nie aspirowało do wzorcowego.

 

Co do wylewania @dziedzicpruski, to wylewany był RIS, nie ze słodów, a z ekstraktów. Ten ze słodów był rozpity na jakiejś imprezie, chyba w Obornikach Śl. Dlaczego wylałem SRISa, bo nie miałem czasu go przez 9 miesięcy rozlać, a może inaczej nie chciało mi się go rozlać. Dodatkowo, RIS warzony w sierpniu, więc i tak byłem zdziwiony, że rozpuszczalnik to jego jedyny problem.

 

Tak więc, nie obrażam się, pozdrawiam Was. Natomiast za 7+7 nie będę przepraszał, bo wiele razy mówiłem, że chodzi o piwo <16 Blg górnej fermentacji i zdania nie zmieniam. Zrobiłem tak dziesiątki warek i mówię to co sam przerobiłem. Natomiast w takiej Anglii, standardem jest 4 dni fermentacji + jakiś tydzień w casku i do sprzedaży. I oczywiście, te ich piwa często mają aldehyd, ale tak robią.

i ja gościa szanuje, k**** szanuje , tysiące osób zaczęło warzyć dzięki Tomaszowi , ja również. Szacun się należy choćby za to .

 

Proszę o kulturalny język.

Edytowane przez elroy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesowałem się piwowarstwem przed tym zanim trafiłem na kanał Tomasza Kopyry. Dzięki jego osobie po prostu wróciłem do chęci warzenia i trafiłem na to forum. Teraz oglądając jego filmy prawie zawsze kończy się to ŁAPKĄ w DÓŁ. Ostatnio trafiłem na Unboxing telefonu. Podczas degustacji RISA (z fortuny chyba) ciągle gadał coś o telefonie i swojej osobie. Wchodząc na jego kanał liczyłem, że będzie o piwie. Teraz jedynie widzę przechwałki, brak pomysłu na dobre materiały, proszenie o łapki w górę. Jeśli chodzi o jego kanał to pod względem piwowarskim, czy degustacji piwa widzę to jakość materiałów runie w dół. Teraz widzę w nim bardziej celebrytę (w pełni tego negatywnego słowa znaczeniu). Ten materiał odebrałem jako reklamę pod pretekstem zrobienia czegoś ciekawego. W piwach innych browarów wynajduje niezwykłe wady, a za chwile ten doświadczony piwowar twierdzi, że szybka warka może być wspaniała. 

Na książke w edycji kolekcjonerskiej czekam, zobaczymy czy jest o piwie, czy o telefonach. 

 

Edytowane przez Matz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książka się ratuje na szczęście, bo jest merytoryczna i nie przeszło do niej celebryctwo, więc warto ją mieć. Co do twórczości youtubowej to mam podobne zdanie: kiedyś oglądałem wszystko jak leci w całości, łapkowałem, itd. Dzisiaj najczęściej albo odpuszczam sobie po minucie czy dwóch bo się tego oglądać nie da, albo leci łapka w dół kiedy film jest wybitnie zły.

 

Na szczęście jeżeli chodzi o poziom na Youtube to Jabeerwocky trzymają go mocno i przynajmniej jest choć jeden kanał o piwie który warto oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 0,03 pln w dyskusji.

Ja Tomka szanuje za ogromny wkład w rozwój piwowarstwa domowego. Wiele osób, w tym ja, zaczynało od jego filmów. Pełna zgoda, ze materiały o warzeniu pozostawiają luki i mogą wprowadzać w błąd, ale nie ma rzeczy idealnych. Tomek i jego filmy podłożyly iskrę pod moją pasję do piwowarstwa domowego, a potem ludzie tacy jak Dziełak, Kojro, Strong, Zainasheff i wielu ludzi z tego forum rozpalili z tego ognisko :)

Szanuję Tomka za profesjonalne podejście do tego co robi, za jakość materiałów, dobrą ich edycje. Ale przyznam, ze ostatnio mniej oglądam. Livestreamy nagrywane „z kija” to nie moja bajka. Recenzji piw oglądać mi się nie chce, albo wole coś szybko przeczytać na RB albo w ogóle mi to wisi. Rzeczy jakich szukam to coś co Tomek robił o piwnych stylach, materiały z Jabeerwocky, podcasty w stylu Brulosophy, Brew Strong czy Basic Brewing Radio. Czyli content, który mi jako piwowarowi domowemu może się przydać aby być lepszym.

Tak więc Kopyr łapka w górę za ten impuls dla wielu z nas tutaj, i lekka łapka w dół za to, ze ostatnio content już tak nie przyciąga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kris Piero napisał:

I ja też otarłem się o kanał Tomasza Kopyry . Ale warzyć uczyłem się od zupełnie kogo innego.Nie będę oceniał Kopyry ale znudził mnie  jego kanał od kąt zaczął politykować.  

Face palm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kamilos55 napisał:

Minęło 7 dni, przelał "na cichą" potem zmierzył Blg, po czym zaryzykował zakażenie dolewając z góry z brudnego szkła przy okazji napowietrzając. short & shoddy :D

bardzo dobrze, nie dość że piwerko dofermentuje to jeszcze się wyklaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO napisał:

bardzo dobrze, nie dość że piwerko dofermentuje to jeszcze się wyklaruje.

Serio? Jeszcze ktoś to przeczyta i uwierzy...

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2017 o 07:53, Alexy napisał:

Moje 0,03 pln w dyskusji.

Ja Tomka szanuje za ogromny wkład w rozwój piwowarstwa domowego. Wiele osób, w tym ja, zaczynało od jego filmów. Pełna zgoda, ze materiały o warzeniu pozostawiają luki i mogą wprowadzać w błąd, ale nie ma rzeczy idealnych. Tomek i jego filmy podłożyly iskrę pod moją pasję do piwowarstwa domowego, a potem ludzie tacy jak Dziełak, Kojro, Strong, Zainasheff i wielu ludzi z tego forum rozpalili z tego ognisko :)

Szanuję Tomka za profesjonalne podejście do tego co robi, za jakość materiałów, dobrą ich edycje. Ale przyznam, ze ostatnio mniej oglądam. Livestreamy nagrywane „z kija” to nie moja bajka. Recenzji piw oglądać mi się nie chce, albo wole coś szybko przeczytać na RB albo w ogóle mi to wisi. Rzeczy jakich szukam to coś co Tomek robił o piwnych stylach, materiały z Jabeerwocky, podcasty w stylu Brulosophy, Brew Strong czy Basic Brewing Radio. Czyli content, który mi jako piwowarowi domowemu może się przydać aby być lepszym.

Tak więc Kopyr łapka w górę za ten impuls dla wielu z nas tutaj, i lekka łapka w dół za to, ze ostatnio content już tak nie przyciąga...

 

Podpisuję się pod tym. Wg mnie w świecie piwowarstwa domowego Kopyr jest takim trochę entry level, jak Żywiec APA dla wejścia w kraft ;) . Pierwsze piwo z zacieraniem robiłem z włączonym filmem od Kopyra. To forum to kopalnia wiedzy, przed pierwszym warzeniem z zacieraniem sporo już czytałem, ale to właśnie film Tomka pozwolił jakby unaocznić to o czym wcześniej czytałem i był mi bardzo pomocny. A pro po to fajnie kiedyś to żartem podsumował Paweł Nowak w wywiadzie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwsze piwo piwo zrobiłem z brewkitu z filmem kopyra no i wyszło jak wyszło... rozpuszczalnik i inne akcje z fermentacją o których nigdy nic nie wspominał. Drugie piwo już warzyłem z pomocą tego forum i wyszło 100x lepsze. Kopyr niech sobie degustuje i pokazuje ciekawostki ale nauczanie warzenia niech sobie odpuści.

Podsumowując, brakuje dobrego filmu z procesu powstawania piwa domowego (chyba że coś przeoczyłem). Może by tak ktoś doświadczony z forum pomyślał o nagraniu filmu edukacyjnego?

Edytowane przez Kamilos55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.