Skocz do zawartości

Witryna chłodnicza do fermentacji?


Hobbysta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś z was ma doświadczenie z tego typu ustrojstwami jako lodówkami do fermentacji? Na plus przemawia przestronność, ale obawiam się ze nie byłaby w stanie zbić temperatury do 8°C do lagerów. 512886875962e8765c740e4e104d6f4e.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy są takie i ktoś może polecić witrynę z niskim progiem i bez "tylnego murku" na agregat, tak aby można było wjechać z fermentorem na kółkach poprzez niewielki podjazd. Fermentor ok. 150 cm wysoki na trzech nogach wpisanych w średnicę ok. 50cm. Wiem, że wtedy musi być witryna z agregatem na górze.

Drugie rozwiązanie z witryną na kółkach, a fermentorem na stałe w niej, nie wchodzi w grę, bo brak miejsca na przemieszczanie całej witryny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się podepnę z pytaniem o koszta utrzymania takiej witrynki, jak to u was - tych którzy takiej używacie wygląda? Trafiłem na dane producentów, mówiące o 1,5 - 2 kWh / dobę, ale nie wiadomo dla jakich warunków (temp. ilości otwarć itp). W sklepie taka witryna jest otwierana dziesiątki / setki razy na dobę... A w domu ile toto prądu wcina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną witrynę taką jak są zamrażarki w sklepach z mrożonkami. Szyby na górze są dwie, przesuwne. Musiałem uszczelniać kawałkiem pianki do izlolacji rur szczelinę miedzy szybami, ale chłód i tak uciekał dużo szybciej niż w zwykłej zamrażarce skrzyniowej. Poza tym moja witryna jest głośna, bo w sklepie to nie problem. Tak jakby szumi. Prądu też bierze sporo, ja mam morsa.

 

Ile prądu dokładnie bierze to nie wiem, ale po 3 miesiącach używania jak przyszedł rachunek to wszyscy zauważyli, że kwota jest wyższa i podjęliśmy decyzję o zakupie nowej zamrażarki na kegerator.

 

Moim zdaniem witryny są kiepskie do naszych zastosowań, duże straty temperatury przez szkło. Mam teraz i witrynę i zamrażarkę w browarze, więc mam porównanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka A+++ bedzie cie drogo kosztować ;) ja znalazłem inna taka szafę (podobna do tej) z tym ze jest dwu komorowa i uwaga uwaga ma dwa oddzielne agregaty. Dopytuje jeszcze specyfikacje i chyba nawet w takie cos zainwestuje :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na początku rozglądałem się za witryną chłodniczą, ale w porównaniu do zwykłych chłodziarek są one o wiele droższe w zakupie i utrzymaniu chyba też.

W końcu kupiłem za 500 zł używaną zwykłą chłodziarkę i jestem zadowolony, szczególnie przy cold crashu gdy temperatura schodzi do -1 to cieszę się z tego, że prawdopodobnie oszczędzam jednak mnóstwo prądu, proces schładzania trwa jednak kilkanaście godzin. Te szklane drzwi to pewnie fajny bajer ale niepraktyczne.

 

 

WP_20171004_17_08_31_Pro (1).jpg

A__0F45.jpg

WP_20170808_17_11_34_Rich.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.