Skocz do zawartości

Gar 100l + sracz wezyk + hop blocker


Terefere1990

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

 

Dzisiaj w pracy :>>> duzo rozmyslalem jak tu robic wiecej piwska na 1 raz, wpadlem na pewien pomysl i prosze o komentarz, wypowiedz, co wy o tym myslicie. Moze ktos juz cos takiego robil?

 

Po kolei:

Kupno garnka z kranem 100l

Juz do zacierania podlaczony bylby sracz wezyk, zeby bezposrednio po zacieraniu wszystko przez niego wyslodzic

Nastepnie czyszczenie gara z mlota, zamiana wezyka na hop blocker, przelanie brzeczki do gara i rozpoczecie warzenia.

Nastepnie, wiadomo, chlodzenie filtracja zadanie drozdzy i finisz.

 

Co o tym sadzicie ?

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym bys chłodził? Zobacz moj temat Modernizacja Browaru o kroczek wyżej

https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=35434&share_tid=25066&url=https://www.piwo.org/index.php?/topic/25066-Modernizacja-Browaru-o-kroczek-wy%C5%BCej&share_type=t


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym bys chłodził? Zobacz moj temat Modernizacja Browaru o kroczek wyżej

https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=35434&share_tid=25066&url=https://www.piwo.org/index.php?/topic/25066-Modernizacja-Browaru-o-kroczek-wy%C5%BCej&share_type=t


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Chlodnice zrobilbym z miekkiej miedzianej rury

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób okej sam tak robię na moich 50 litrach od jakiś 20 warek. Tylko parę rzeczy jeszcze musisz przemyśleć:

hop blocker? Chyba hop stopper ;) 

 

Ciężar młóta - wyciągarka będzie Ci potrzebna żeby przenieść taki gar, chyba że będziesz ręcznie wyciągał młóto itp. 

 

Magazynowanie brzeczki podczas filtracji - u mnie zlewam do starego garnka 30 litrów i gara lidlowskiego w których się powoli już podgrzewa brzeczka, potem przelewam do docelowego gara z hopstopperem. 

 

Czym będzie to podgrzewał? Przyda się taboret gazowy.

 

Co do chłodzenia polecam rurę karbowaną nie miedzianą - większa powierzchnia chłodzenia ten sam koszt. Przy takim litrażu rozważyłbym opcje wymiennika też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 12 kg nie ma problemu, ale mam wsadzony drut do środka. Przy 25 kg zasypach może być problem ;) Jak dobrze zrobi oplot to nie powinno go zgniatać i filtracja powinna iść dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Sposób okej sam tak robię na moich 50 litrach od jakiś 20 warek. Tylko parę rzeczy jeszcze musisz przemyśleć:
hop blocker? Chyba hop stopper  
 
Ciężar młóta - wyciągarka będzie Ci potrzebna żeby przenieść taki gar, chyba że będziesz ręcznie wyciągał młóto itp. 
 
Magazynowanie brzeczki podczas filtracji - u mnie zlewam do starego garnka 30 litrów i gara lidlowskiego w których się powoli już podgrzewa brzeczka, potem przelewam do docelowego gara z hopstopperem. 
 
Czym będzie to podgrzewał? Przyda się taboret gazowy.
 
Co do chłodzenia polecam rurę karbowaną nie miedzianą - większa powierzchnia chłodzenia ten sam koszt. Przy takim litrażu rozważyłbym opcje wymiennika też.


1. Prawda - hop stopper :)
2. Na to cos zaradze, albo mniejsze naczynia pojda w ruch albo cos innego wykombinuje
3.Mam 40l gar, wykorzystam. No i 8 fermentorow. Po wysladzaniu wszystko zlal bym do gara 100l gara z blockerem
4.Taboret zakupie
5.Zainteresuje sie karbowana :)

Czyli, ogolnie wszystko do zrobienia ?

Jak "utwardziles" wezyk?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki drut do woblerów z nierdzewki, zrobiłem z niego spiralę i wsadziłem do środka oplotu. Jak na razie działa i nie przytkała mi się filtracja jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy zacier nie będzie się przypalał tam gdzie wężyk będzie na dnie? Cyrkulacja podczas mieszania przy zacieraniu może być utrudniona. Ja ostatnio zacierałem 11 kg i przenosiłem to do dwóch wiader ze "sraczrurkami" żeby wysłodzić. Wszystko poszło ok. W trakcie układania się młóta przepłukałem gar i wysładzałem do niego od razu z podgrzewaniem w nim. Pomimo takiej metody trwało to dość długo. Uzyskałem ponad 50 L brzeczki 15 blg. Warzenie zacząłem około 10-11 a skończyłem koło 21 razem z ogarnięciem wszystkiego. Była to moja pierwsza podwójna warka wcześniej warzyłem około 22 L warki więc czas pewnie będę mógł skrócić. Wczoraj rozlew zrobiłem i wyszło 2x18 L .

Edytowane przez grzans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem. A jak rozwiązać problem, że garnek musi być na wysokości? Jakiś stelaż pod taboret gazowy jest potrzebny, lub grzanie grzałkami w garze.

U mnie wyglądało to tak. Zacieranie i warzenie w garnku na taborecie, przeniesienie zacieru do dwóch wiader z wężykami i filtracja, grzanie wody do wysładzania w kociołku elektrycznym. Teraz muszę jeszcze pomyśleć nad zlaniem już schłodzonej brzeczki do fermentorów. Ostatnim razem przy podnoszeniu 50L  prawie mi plecy wysiadły...

warzenie.jpg

Edytowane przez grzans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.