Skocz do zawartości

Stelaż pod garnek do grzania gazem


maciek1221

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

posiadam jeden taboret gazowy i 2 garnki 70litrowe. Chciałbym wykonać stelaż z profili stalowych, na którym stałby garnek, tak żeby po zacieraniu wyjąć spod stelaża taboret gazowy, postawić obok i na taboret postawić drugi garnek do chmielenia. Chcę uniknąć podnoszenia garnka z zacierem w celu uwolnienia taboretu.

 

Niby prosta sprawa, ale jak to zrobić, żeby rama z profili stalowych nie nagrzewała się do czerwoności od palnika? Palnik mam 7,5KW, płomień jest na tyle duży, że czasami omiata garnek jak jest na maxa odpalony.

 

Chciałem sobie kupić drugi taboret, ale porządny taki jak mam kosztuje 170zł + zestaw przyłączeniowy 20, profile na złomię kupię za ułamek tej ceny, ale zastanowiło mnie właśnie to nagrzewanie się konstrukcji, a może pozostaje mi tylko stawianie tego na jakiejś płycie i nie przejmowanie się tym?

 

Jaki profil będzie dobry, żeby utrzymać pełny garnek 70litrów z mieszadłem z nierdzewki?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maciek1221 napisał:

posiadam jeden taboret gazowy i 2 garnki 70litrowe. Chciałbym wykonać stelaż z profili stalowych, na którym stałby garnek, tak żeby po zacieraniu wyjąć spod stelaża taboret gazowy, postawić obok i na taboret postawić drugi garnek do chmielenia. Chcę uniknąć podnoszenia garnka z zacierem w celu uwolnienia taboretu.

Gdzieś widziałem na forum taki stelaż na dwa garnki i palnik był przesuwany na prowadnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej będzie zrobić to z profilu 40x20x2  (mm) lub z jakiegoś kątkownika, będzie stabilniejsze.  Na rogach konstrukcji możesz zastosować cegłę szamotową i na niej stawiać gar lub coś podobnego zrobić z użyciem tej cegły .Cegła kosztuje ze 3 zł za sztukę i spokojnie wytrzymuje temperaturę 1000 stopni C. Koszt nie duży a na pewno się sprawdzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, mike83 napisał:

Lepiej będzie zrobić to z profilu 40x20x2  (mm) lub z jakiegoś kątkownika, będzie stabilniejsze.  Na rogach konstrukcji możesz zastosować cegłę szamotową i na niej stawiać gar lub coś podobnego zrobić z użyciem tej cegły .Cegła kosztuje ze 3 zł za sztukę i spokojnie wytrzymuje temperaturę 1000 stopni C. Koszt nie duży a na pewno się sprawdzi. 

Nie chcę bawić się w podstawianie cegieł pod garnki, mam ku temu powody ;).

 

1 godzinę temu, jac007 napisał:

Gdzieś widziałem na forum taki stelaż na dwa garnki i palnik był przesuwany na prowadnicy.

Właśnie coś takiego mi chodzi po głowie, ale nie udało mi się tego znaleźć na żadnym zdjęciu.  U mnie nawet może być bez prowadnicy i wyjmę taboret i postawię pod drugi garnek, ale żeby nie podnosić tego garnka... Myślałem sobie o pospawaniu zwykłego kwadratu na nogach i na tym postawić garnek, regulować płomień tak żeby nie dotykał profilu, ale i tak to się będzie grzało. Taboret mam żeliwny i jego nogi nie nagrzewają się od płomienia z palnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.