Jump to content
maciek1221

Stelaż pod garnek do grzania gazem

Recommended Posts

Cześć,

posiadam jeden taboret gazowy i 2 garnki 70litrowe. Chciałbym wykonać stelaż z profili stalowych, na którym stałby garnek, tak żeby po zacieraniu wyjąć spod stelaża taboret gazowy, postawić obok i na taboret postawić drugi garnek do chmielenia. Chcę uniknąć podnoszenia garnka z zacierem w celu uwolnienia taboretu.

Niby prosta sprawa, ale jak to zrobić, żeby rama z profili stalowych nie nagrzewała się do czerwoności od palnika? Palnik mam 7,5KW, płomień jest na tyle duży, że czasami omiata garnek jak jest na maxa odpalony.

Chciałem sobie kupić drugi taboret, ale porządny taki jak mam kosztuje 170zł + zestaw przyłączeniowy 20, profile na złomię kupię za ułamek tej ceny, ale zastanowiło mnie właśnie to nagrzewanie się konstrukcji, a może pozostaje mi tylko stawianie tego na jakiejś płycie i nie przejmowanie się tym?

Jaki profil będzie dobry, żeby utrzymać pełny garnek 70litrów z mieszadłem z nierdzewki?

Pozdrawiam

Przyznam, że też chce się za taki stelaż zabrać, ale garnki mam 40cm tj.
Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

4 godziny temu, maciek1221 napisał:

posiadam jeden taboret gazowy i 2 garnki 70litrowe. Chciałbym wykonać stelaż z profili stalowych, na którym stałby garnek, tak żeby po zacieraniu wyjąć spod stelaża taboret gazowy, postawić obok i na taboret postawić drugi garnek do chmielenia. Chcę uniknąć podnoszenia garnka z zacierem w celu uwolnienia taboretu.

Gdzieś widziałem na forum taki stelaż na dwa garnki i palnik był przesuwany na prowadnicy.

Najlepiej w takiej sytuacji kupić taboret z palnikami, wtedy nie ucieka ogień na boki bo działanie przypomina tak jak palnik wąskim ogniem

Piotr

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Lepiej będzie zrobić to z profilu 40x20x2  (mm) lub z jakiegoś kątkownika, będzie stabilniejsze.  Na rogach konstrukcji możesz zastosować cegłę szamotową i na niej stawiać gar lub coś podobnego zrobić z użyciem tej cegły .Cegła kosztuje ze 3 zł za sztukę i spokojnie wytrzymuje temperaturę 1000 stopni C. Koszt nie duży a na pewno się sprawdzi. 

48 minut temu, mike83 napisał:

Lepiej będzie zrobić to z profilu 40x20x2  (mm) lub z jakiegoś kątkownika, będzie stabilniejsze.  Na rogach konstrukcji możesz zastosować cegłę szamotową i na niej stawiać gar lub coś podobnego zrobić z użyciem tej cegły .Cegła kosztuje ze 3 zł za sztukę i spokojnie wytrzymuje temperaturę 1000 stopni C. Koszt nie duży a na pewno się sprawdzi. 

Nie chcę bawić się w podstawianie cegieł pod garnki, mam ku temu powody ;).

1 godzinę temu, jac007 napisał:

Gdzieś widziałem na forum taki stelaż na dwa garnki i palnik był przesuwany na prowadnicy.

Właśnie coś takiego mi chodzi po głowie, ale nie udało mi się tego znaleźć na żadnym zdjęciu.  U mnie nawet może być bez prowadnicy i wyjmę taboret i postawię pod drugi garnek, ale żeby nie podnosić tego garnka... Myślałem sobie o pospawaniu zwykłego kwadratu na nogach i na tym postawić garnek, regulować płomień tak żeby nie dotykał profilu, ale i tak to się będzie grzało. Taboret mam żeliwny i jego nogi nie nagrzewają się od płomienia z palnika...

Kupiłem go w UK, ale trzeba to kupić od razu w komplecie czyli zawór, złączki, termopara, przewód, świeczka, reduktor....i mieć kogoś kto to poskręca najlepiej z uprawnieniami.

Piotr

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk