Skocz do zawartości

Weryfikacja pierwszej receptury


Dav98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zaczynam swoją przygodę z warzeniem i chciałbym żeby ktoś pomógł zweryfikować co tam wymyśliłem. Ogólnie chciałbym uwarzyć AIPA mocno nastawione na aromat.

 

 

HOME BREW RECIPE:
Title: AIPA

Brew Method: All Grain
Style Name: American IPA
Boil Time: 60 min
Batch Size: 20 liters (fermentor volume)
Boil Size: 22 liters
Boil Gravity: 14.0 °P
Efficiency: 70% (brew house)


STATS:
Original Gravity: 15.3 °P
Final Gravity: 2.7 °P
ABV (standard): 6.83%
IBU (tinseth): 84.79
SRM (ebcmorey): 10.1

FERMENTABLES:
5 kg - German - Pale Ale (90.9%)
0.5 kg - German - Munich Light (9.1%)

HOPS:
20 g - Tomahawk, Type: Pellet, AA: 15.8, Use: Boil for 60 min, IBU: 37.75
20 g - Ekuanot, Type: Pellet, AA: 16.1, Use: Boil for 20 min, IBU: 23.3
20 g - Galaxy, Type: Pellet, AA: 13.3, Use: Boil for 20 min, IBU: 19.25
20 g - Ekuanot, Type: Pellet, AA: 16.1, Use: Boil for 1 min, IBU: 1.66
20 g - Galaxy, Type: Pellet, AA: 13.3, Use: Boil for 1 min, IBU: 1.37
20 g - Citra, Type: Pellet, AA: 14.2, Use: Boil for 1 min, IBU: 1.46

MASH GUIDELINES:
1) Temp: 65 C, Time: 60 min
2) Temp: 78 C, Time: 2 min
Starting Mash Thickness: 3 L/kg

Drożdże US-05 

Fermentacja w pomieszczeniu o temp. 17-18°C

 

Na zimną :.                      Lub:

20g Ekuanot.                    50g Ekuanot

20g Galaxy.                       20g Galaxy

40g Citra.                           10g Citra

 

 

Zastanawiam się czy nie zmienić zasypu na 4,5kg PA i 1kg Munich typ I chociaż raczej to nie wiele zmieni

Druga sprawa co sądzicie o chmieleniu? Może jakieś inne sugestie?

Na zimną dałem to co mi zostało otwartego z gotowania plus 30g Citry/Ekuanota, ale ogólnie mam dostępne na tą warke: Ekuanot, Citra, Galaxy po 90g i Tomahawk 30g także propozycje mile widziane.

 

Warto dodawać gips piwowarski jeżeli wodę mam raczej twardą? Czy może odpuścić sobie na razie kombinowanie z wodą?

 

PS. Do wygrzania wystarczy doprowadzić zacier do tej temp czy utrzymywać jakiś czas w tej temperaturze?

Jaki polecacie program do obliczania receptur? Na razie użyłem BrewersFriend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynajac od końca, jako również raczkujący w temacie moge polecić Brewness, ze względu na to, ze jest bardzo proste w obsłudze i w pełni spolszczone. Wygrzewanie, czy tez mash out to zregoly koło 10/15 minut. Pomaga to potem w filtracji. Co do wody to sam się w to jeszcze nie bawię zostawie to na moment gdy opanuje juz inne rzeczy na przynajmniej bardzo dobrym poziomie. Sama recepturę warto porównać do opisu stylu na wiki i do receptur innych piwowarów, mamy tutaj sekcje z sprawdzonymi przepisami (jest tez taka na wiki). Jesli chcesz moge podlinkować swój przepis z którego wyszło naprawdę fajne piwko, z przyjemna goryczka i cudownym aromatem owoców tropikalnych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha moj błąd! Nie wiedziałem, ze to Polska strona. Najmocniej Przepraszam za sianie fałszu. Jak tylko zobaczyłem, ze Dr2 mnie cytował, juz wiedziałem ze cos przeskrobalem :P


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki to co właśnie zrobiłem to taki składak z innych przepisów a Twój też chętnie obejrzę.

Jeśli chodzi o mieszczenie się w stylu to jest ok oprócz tego że jest trochę za jasne(dlatego myślę na sypnięciem większej ilości monachijskiego chociaż typ I niewiele zmieni) i z goryczką wyszedłem wyżej (przynajmniej wg obliczeń BrewersFriend)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dav98 napisał:

Warto dodawać gips piwowarski jeżeli wodę mam raczej twardą? Czy może odpuścić sobie na razie kombinowanie z wodą?

 

Kup w biedrze zwykłą źródlaną Oazę w 5 litrowych baniakach i to naprawdę wystarczy, mogę to potwierdzić na własnym przykładzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.