Skocz do zawartości

Urządzenie do szybkiego rozlewu.


Wiktor

Rekomendowane odpowiedzi

Na zaworku jest uszczelka ktora lubi sie przesuwac i zawor nie zamyka sie

 

W jednym ze sklepów nie pamiętam w którym jest taka wersja ze sprężynką.

Sprężyna powoduje że grzybek zawsze układa się prawidłowo i dociska uszczelkę, nic nie kapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym ze sklepów nie pamiętam w którym jest taka wersja ze sprężynką.

Sprężyna powoduje że grzybek zawsze układa się prawidłowo i dociska uszczelkę, nic nie kapie.

Rurkę kupowałem w BA, ma sprężynkę i narazie działa idealnie - dla mnie to spore ułatwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
możesz kupić sobie złączkę na allegro wystarczy Ci jedna - od góry tylko zabezpieczenie żeby się paprochy do środka nie ładowały. Od dołu otwór i uszczelka i nakrętka od środka.

No proszę! Przy takiej cenie można by i 2 zastosować. A wężyk jakiś zaproponujesz? Pewnie wystarczy jakiś giętki z instalacji roll-barowej?

 

Zejdę znowu z tematu, mam kilka pneumatycznych złączek kolanowych 10x3/8 i 12/x1/2, czy mógłbym zastosować do płynowskazu wąż silikonowy ?

Montaż będzie w kegu w którym będzie podgrzewana woda na taborecie gazowym do wysładzania, mam dość wysoki stojak bo system jest grawitacyjny a taki płynowskaz znacznie ułatwi mi życie.

Znalazłem u siebie węże pneumatyczne do tych złączek ale wszystkie są niebieskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zaworku jest uszczelka ktora lubi sie przesuwac i zawor nie zamyka sie

Racja, lubiła się zsuwać, ale u mnie nie ma już tego problemu. Otóż zdjąłem uszczelkę, na tłok nałożyłem wokół niewielka ilość silikonu. Następnie nasunąłem uszczelkę i ponownie nałożyłem silikon. Powstał stożek, który szczelnie się zapiera w rurce. Oczywiście specyfika kraniku jest taka, że zawsze kropelka skapnie, ale problem ze zsuwaniem oringu zniknął. Co jakiś czas wymieniam silikon. Rozlewam na dwie rurki jednocześnie, warki po 40 L. Ale za moment będą o 1-20 L większe...

 

Przyznaję, że cały czas, mimo sprawnego rozlewu szukam alternatywy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.