Skocz do zawartości

Urządzenie do szybkiego rozlewu.


Wiktor

Rekomendowane odpowiedzi

na początku płukałem dość solidnie kilka minut wodą w dużej ilości i zostawiałem do wyschnięcia obok reszty moich zabawek. Niestety wdało mi się zakażenie, podejrzenia padły na śmierdzący wężyk i od tej pory ładuję do niego domestosa i zamykam w fermentorze. I wężyk nie śmierdzi i fermentor się odkaża i od tej pory zero zakażeń.

długo go tak trzymasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kupiłem 20 metrów, ale jak zacząłem go zbyt często wymieniać to się te 20 metrów bardzo skróciło więc zacząłem szukać jakiegoś kompromisu miedzy myciem a wymianą.

Moje 51 warek przelałem jednym wężykiem o dł. 1 metr i nie zamierzam go wymieniać. :D

Nigdy nie widział żadnego domestosa (brzydkie słowo :lol:) a myty był tylko w zwykłej wodzie i sterylizowany Hemipro OXI :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kupiłem 20 metrów' date=' ale jak zacząłem go zbyt często wymieniać to się te 20 metrów bardzo skróciło więc zacząłem szukać jakiegoś kompromisu miedzy myciem a wymianą.[/quote']

Moje 51 warek przelałem jednym wężykiem o dł. 1 metr i nie zamierzam go wymieniać. :D

Nigdy nie widział żadnego domestosa (brzydkie słowo :lol:) a myty był tylko w zwykłej wodzie i sterylizowany Hemipro OXI :lol:

Dokładnie.

Dziwię się takiemu działaniu, tu raz kret raz domestos, nie krytykuję, ale dziwię się. Od kilku lat jedyny środek czyszczący to u mnie gorąca woda i płyn do mycia naczyń. Jedyne co ostatnio używam to piro do butli szklanej. Jak dotąd na koncie ani jednej straty warki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla was propozycję eksperymentu: stosujcie przez parę warek prawidłowe praktyki dezynfekcyjne (solidne mycie np. kretem i potem dezynfekcja), może się okazać, że jakość piwa poprawi się skokowo.

Ale co o mnie myślisz ?

Jakoś nie zamierzam kretem myć gara, źle mi się kojarzy.

A żeby smak miał się poprawić to nie wierzę w to. Skoro mi smakuje to wątpię, żeby chemia coś poprawiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do szkła używam piekarnika, a do tego co się nie da w piekarniku albo szybkowarze używam chemipro oxi, ale niestety do wężyków to nie działa, mimo płukania gorącą (60°C ) wodą i płynem. Mam wężyki cellfasta może po prostu trafił mi się z wadą, ma nierówną powierzchnię i dlatego się na nim coś takiego rozwija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w ramach kolejnego mojego hobby raz w tygodniu terminuje u szklarza. Niedługo minie rok' date=' już umiem sporo zrobić, ale wbrew pozorom zrobienie takich grabek nie jest łatwe. U mnie z taką rurką by nie było problemu, ale musiałbyś wpaść do wawy, bo żeby ją wysłać to by było dużo zachodu i drogo zeby doszła w jednym kawałku, a nie wiem gdzie możesz w swojej okolicy coś takiego kupić. Jedyne co mi przychodzi na myśl to sklep z sprzętem laboratoryjnym.

 

Na razie robiłem testy dla wody, dla piwa może być inaczej, ale po wyciągnięciu tych "grabek" ciecz z pionowych rurek spada do butelek, więc trzeba trochę mniej nalać. Nie może być zaworków grawitacyjnych, bo butelki nie napełniają się jednocześnie, ale po zamknięciu dopływu piwa, poziom w butelkach się sam wyrównuje. Planuje dać zawór przed samymi grabkami. Za tydzień będzie kolejna odsłona:)[/quote']

A miałbyś może patent na zrobienie taniego płynowskazu dla naszych piwowarskich celów, coś w stylu rurka szklana fi np 15mm wklejona na klej silikonowy (lub inne połączenie, może są prostsze metody) do dwóch kształtek 1/2" na miedź fi 15?

Zrób sobie płynowskaz z węży silikonowych. Możesz co kilka warek wrzucić go do sody, kwasu, wygotować itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o płynowskaz to może zainteresuje cię taki sposób http://http://img401.imageshack.us/img401/5023/zdjcie0132.th.jpg[/url]

Wężyk jest silikonowy, teflonowy czy jeszcze jakiś inny?

 

I drugi temat jak fachowo nazywają się te plastikowe kolanka/złączki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o płynowskaz to może zainteresuje cię taki sposób http://http://img401.imageshack.us/img401/5023/zdjcie0132.th.jpg[/url]

Wężyk jest silikonowy' date=' teflonowy czy jeszcze jakiś inny?

 

I drugi temat jak fachowo nazywają się te plastikowe kolanka/złączki?[/quote']

złączki a nawet szybkozłączki :lol:

tu znajdziesz wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam takich złączek przy podłączeniach kega z kolumną gdzie dodatkowo ciśnienie większe występuje.

nie mam z tym kłopotu.

podobny zestaw można zrobić z oryginalnych złączek przeznaczonych do rozlewu zakupionych np. w IBC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.