Skocz do zawartości

Poręczna skrzynka na piwo 2×4


vmario

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu wykonałem niżej zaprezentowaną skrzynkę na piwo. Jej głównym przeznaczeniem jest transport piwa na weekendy na działce. Z sobie właściwym wyczuciem czasu wykonałem ją tuż po zakończeniu sezonu, więc nie miała jeszcze okazji za wiele pojeździć. Niemniej, być może zainspiruje kogoś w długie jesienne wieczory. Wyróżnia się trochę większą pojemnością — większość takich skrzynek w Internetach mieści sześć butelek. Dla mnie było to trochę za mało, ale z kolei dziesięć uznałem już za opcję zbyt nieporęczną. Zastosowałem też sznurek do oddzielenia butelek, by się nie obijały, a gruby sznur pełni rolę przyjemnego w dotyku uchwytu.

 

Wszystkie materiały można nabyć w markecie budowlanym:

  • półka z klejonki 200×1000×18,
  • deseczka 40×1200×18,
  • cieńszy sznurek,
  • grubszy sznurek,
  • lakierobejca w ulubionym kolorze,
  • wkręty (ja użyłem czarne wkręty do karton-gipsu, bo pasowały do ciemnej lakierobejcy).

 

Z narzędzi potrzebujemy:

  • wiertło do drewna,
  • wiertło piórowe lub otwornicę,
  • wyrzynarkę lub piłę do drewna,
  • wiertarkę lub wkrętowiertarkę.

 

2017-09-11 18.38.33.jpg

2017-09-11 18.39.59.jpg

2017-09-11 18.41.52.jpg

2017-09-11 18.42.30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO said:

dobrze się sprawdzają też kraty po piwie (do transportu butelek z własnym piwem)

Jasne, tylko skąd je brać? Mnie dotąd udało się zdobyć dopiero trzy i z trudem mieszczę tam puste butelki na rozlew, a gdzie trzymać już rozlane piwo... Poza tym, gdy potrzebuję przewieźć mniej niż kilkanaście butelek, taka krata marnuje miejsce w bagażniku, ciężej ją też zmieścić gdzieś za fotelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, Sylwester87 said:

Kraty czy też transportery do piwa w supermarkecie :) 8zł sztuka u mnie w Aszan.. (Auchan ale wschód opanował Lublin). Jak podejdziesz do magazynu i zagadasz to dostaniesz nówki sztuki, czasami nawet bez loga KP czy innego eurolagera.

Muszę sprawdzić przy jakiejś okazji. Jak pytałem w np. Żabce to nie było opcji, nawet za większą kasę. Trzeba kupić minimum kilkanaście piw, wtedy można przywłaszczyć sobie skrzynkę za cenę kaucji.

 

25 minutes ago, Mibor said:

Jest jeszcze opcja, że jakiś skup butelek może sprzedawać skrzynki.

To jeszcze są skupy? Zresztą w supermarketach bywam, ale jeździć specjalnie w poszukiwaniu skrzynki to jeszcze mi się nie chce. Ale przypomniało mi się, że trzeba czasem zajrzeć na OLX, może gdzieś w pobliżu ktoś będzie miał na zbyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sylwester87 napisał:

Kraty czy też transportery do piwa w supermarkecie :) 8zł sztuka u mnie w Aszan.. (Auchan ale wschód opanował Lublin). Jak podejdziesz do magazynu i zagadasz to dostaniesz nówki sztuki, czasami nawet bez loga KP czy innego eurolagera.

To mi jakiś miesiąc temu pani przy kasie w lubelskim  "Oszołomie" powiedziała 20 zł za kratę...dlatego kupiłem gdzie indziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lublinie można kupować i sprzedawać na skupie Plast-mag (ostatnio sprzedałem 20krat i 400butelek po piwie).

Sprzedaż krat to standard 8zł, ja kupowałem w różnych sklepach - małych osiedlowych i dużych typu selgros. 8zł to kaucja i nikt łaski nie robi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierniczę... Facet pokazuje estetyczne, klimatyczne rozwiązanie imprezowe, a tu temat plastiku się rozkręca...
Plastiku u mnie dostatek, a i tak taką skrzynkę mam w planie. Fajny pomysł z przegródkami że sznurka. Można jeszcze domontować otwieracz w kształcie głowy niedźwiedzia, wilka itp (za kilka zł na aukcyjnym), jakąś kieszonkę (albo magnesy neodymowe) na kapsle, żeby w plenerze ich nie zostawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Kòpôcz said:

Ja pierniczę... Facet pokazuje estetyczne, klimatyczne rozwiązanie imprezowe, a tu temat plastiku się rozkręca...
Plastiku u mnie dostatek, a i tak taką skrzynkę mam w planie. Fajny pomysł z przegródkami że sznurka. Można jeszcze domontować otwieracz w kształcie głowy niedźwiedzia, wilka itp (za kilka zł na aukcyjnym), jakąś kieszonkę (albo magnesy neodymowe) na kapsle, żeby w plenerze ich nie zostawiać.

Dzięki za dobre słowo! Co do bałaganu w wątku, to mnie nie przeszkadza. Wrzuciłem tu opis mojej skrzynki do wożenia piwa po działkach i ludziach, a dostałem garść porad, jak zdobyć kraty, by ogarnąć bałagan w piwnicy. Dla mnie to dobry interes!

 

Co do otwieracza, to znalazłem ładny w Internetach, ale na razie sobie darowałem. Może dokupię. Wtedy dorzuciłbym też magnes — spodobał mi się ten pomysł.

Edytowane przez vmario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co - fajna robota, sznurki dla mnie fajna podpowiedzią są ;)
Co do porad - fajnie, że Ci się przydało, ale nie jesteś tu sam. Gdyby na forach normą nie było utrzymanie merytorycznej czystości nie było by funkcji moderatorów. Zachęcam do przeszukania forum w tematach o skrzynkach - jest ich już kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.