Skocz do zawartości

5blg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) postanowiłem sobie zrobić piwko, a że nie jestem jeszcze za bardzo w tym temacie i brak wielkich garów postanowiłem zrobić je z brew kitu.

Postępowałem zgodnie z instrukcją na opakowaniu i z zaleceniami p. Kopyry. Drożdże były ok (użyłem tych załączonych do brewkitu). Używałem brewkitu Gozdawa i ekstraktu słodowego pszenicznego również Gozdawa.

Odczekałem 14dni i zrobiłem pomiary (nie otwierałem pojemnika). Poziom BLG 5 niezbyt dobry, ale jednak skusiłem się by od razu zabutelkować (oczywiście dodając jedną miarkę cukru na butelkę). Zabutelkowałem część i resztę zostawiłem na jeszcze kilka dni. Po 3-4 dniach zrobiłem ponownie pomiary i dalej 5blg - zabutelkowałem resztę. Odstawiłem butelki do ciemnej piwnicy (temperatura około 18-21stopni). Obeszło się bez granatów. Po około tygodniach poszedłem po piwka do degustacji i jeszcze oczywiście pomiary, a one bez zmian czyli - poziom blg 5 i alko 0!! No i w smaku bardzo drożdżowe.

 

Co mogłem zrobić nie tak? 

IMG_20171119_235011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym posmakiem drożdżowym miałem podobnie, u mnie wystarczyło odczekać dłużej. Co do błędów możliwe, że drożdże były w złej kondycji, za słabo napowietrzona brzeczka przed ich zadaniem, brak rehydratyzacji itp. Pamiętaj żeby mimo wszystko odczekać jeszcze i sprawdzić, czy rzeczywiście, nawet minimalnie nic nie schodzi to blg bo granaty z tego co słyszałem baaaardzo niemiła sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pewnie ma balingometr ze skalą pokazującą % alkoholu. Taka skala nie działa dla piwa ze względu na cukry resztkowe.

https://www.wiki.piwo.org/Obliczanie_zawartości_alkoholu_w_gotowym_piwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta skala działa, z bardzo dużym błędem i dla piwa. Tylko trzeba wykonać dwa pomiary, przed fermentacją i po. Od pierwszego wyniku odejmujemy drugi i mamy szacunkową zawartość alkoholu.

Posmak drożdżowy zmniejszy się podczas leżakowania.

Kolego 5blg, gratulacje! Zrobiłeś samodzielnie pierwsze piwo. Poczytaj, spróbuj zrobić coś z ekstraktów z samodzielnym chmieleniem (jest kilka dobrych i łatwych przepisów na forum), użyj lepszych drożdży niż te z brewkitu. Następne piwo będzie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.