Skocz do zawartości

Potrzrbuje consultacji celnika


Tiulkewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego sprawdziłem ta firmę to jest tak zwany padpolny zawod, czyli chłopaki robią wszystko na lewo, nie pokazują adresu, są generalnie z Odessy, myśle ze ciężko będzie z jakimkolwiek rachunkiem, chyba ze kimś się wyręczają. Na twoim miejscy bym tam pojechał albo wysłał kogoś


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś zrobić normalną odprawę celna po stronie Ukraińskiej na podstawie wystawionej faktury eksportowej z 0% VAT. U nas taki dokument odprawy nazywa się SAD (eksport z Polski poza UE) i jest z tym tyle zachodu, że zazwyczaj robią to agencje celne za opłatą i przy wartościach towarów do 200€ nie ma to sensu ekonomicznego, bo cała zabawa przekracza wartość odzyskanego VAT. AHA, oczywiście cały zakup musi być dokonany na firmę, a nie na Kowalskiego. Z taką fakturą meldujesz się w naszym urzędzie celnym i musisz opłacić cło i VAT. Cło się płaci od wartości przedmiotu przekraczającego 150€, VAT od 22€. Nie wiem jakie są stawki takiej odprawy na Ukrainie ale to możesz spytać już na miejscu. Także lepiej nich Ci wystawią fakturę brutto na niższą wartość i odpuść sobie zabawy z UC. Nie wiem czy ze strony Ukraińskiej funkcjonuje coś takiego jak Taxfree, podobnie jak u nas przy wywozie za granicę UE towarów zakupionych przez turystę

Edytowane przez Kurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 13.12.2017 o 22:19, Beer Makers napisał:

Witam,

Dokładnie tak 10 l glikolu i do tego wytwarzacz wody lodowej z możliwością podgrzewania

Piotr


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podzielisz się jakimś linkiem do sprawdzonego dostawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Jeśli chodzi o unitank to jest ten dostawca poniżej, a jeśli chodzi o schładzacz wody lodowej z możliwością podgrzewania to Lindr - mają tylko jeden model w ofercie z taką możliwością, co do podobnych urządzeń to ciężko znaleść a jeśli już jest to albo spora wydajność albo spora cena, założyłem konto na instagramie tam znajdziesz więcej zdjęć; https://www.instagram.com/pslomiany2017/

 

Piotr

 

 

Sales Manager

Cell:0086 156 8916 1217

Phone:0086 536 808 5568

Skype:yolong.shaw

Email:shaw@yolongindustrial.com

 

YOLONG INDUSTRIAL CO., LTD.

www.yolongindustrial.com

Factory Address: No. 2609, Pharmaceutical Logistics Park, Zhuangjian Road, Kuiwen Dist., Weifang, Shandong, China (Mainland).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.