Skocz do zawartości
Gwynbleidd

CraftBeerPi - sieciowy sterownik browaru

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie powinienes pod 3v3 podpiac, ale to nie ma wiekszego tutaj znaczenia.

Radzilbym korzystac z wersji 3, jest juz dobrze dopracowana i chyba wiekszosc ludzi na niej juz siedzi.

Nozki rezystora nie maja znaczenia jak wepniesz.

Moze masz inne oznaczenia kabli i cos odwrotnie podlaczasz od czujnika? Te chinskie czujniki maja czesto pomylone kolory.

Dummy to atrapa wiec tego nie uzywaj jak chcesz podlaczyc czujnik, protokol to 1-Wire i jakikolwiek nie wezmiesz to powinien dzialac.

Edytowane przez Gwynbleidd

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pisałem w którymś z tematów że DS18B20 tylko oryginały, miałem dwie sondy pamela na podróbach i żadna nie chciała działać.

rozprułem bo myślałem że źle podłączam i okazało się że wszystko powinno działać.

Kupiłem DS18B20 w elektroniku, ale oryginalne polutowałem i od razu zadziałały.

Więc pewnie przyczyną jest kiepski DS18B20 wsadzony w sondę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 16.04.2018 o 19:00, Gwynbleidd napisał:

Teoretycznie powinienes pod 3v3 podpiac, ale to nie ma wiekszego tutaj znaczenia.

Radzilbym korzystac z wersji 3, jest juz dobrze dopracowana i chyba wiekszosc ludzi na niej juz siedzi.

Nozki rezystora nie maja znaczenia jak wepniesz.

Moze masz inne oznaczenia kabli i cos odwrotnie podlaczasz od czujnika? Te chinskie czujniki maja czesto pomylone kolory.

Dummy to atrapa wiec tego nie uzywaj jak chcesz podlaczyc czujnik, protokol to 1-Wire i jakikolwiek nie wezmiesz to powinien dzialac.

No więc, podpiąłem do 5v - nie pomogło. 

Zamieniłem przewód zasilania i danych - również nie pomogło. 

Jak zainstałować CraftbeerPi v3? Idąc tym tutorialem: http://web.craftbeerpi.com/installation/ instaluje mi się wersja 2.2.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W terminalu wpisujesz:

git clone https://github.com/Manuel83/craftbeerpi3

i Enter, jak dobrze pamiętam będziesz musiał jeszcze potwierdzić chęć instalacji.

Następnie wchodzisz do folderu craftbeerpi3 wpisując:

cd craftbeerpi3

i Enter i już jesteś w tym folderze i przystępujesz do instalacji wpisując:

sudo ./install.sh

znów Enter i pojawia się okno instalacji craftbeerpi, wybierasz zainstaluj - to wszystko.

Pamiętaj żeby dodać 1-wire, nie pamiętam tylko czy o dodanie pyta program podczas instalacji czy jest to opcja w oknie instalatora.

Pamiętaj też po instalacji o wybraniu opcji dodaj do autostartu w oknie instalatora (inaczej po każdym uruchomieniu raspberry będziesz musiał uruchamiać craftberrypi  poprzez komendę w terminalu).

Mam nadzieję, że jest to zrozumiałe. Powodzenia

P.S

Termometr ma być podłączony jak na załączonym przez Ciebie obrazku (u mnie działąją trzy tak podłączone).

Edytowane przez adamski_68

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Okej, wszystko gra :) udało mi się też podłączyć termometr do NodeMCU z wgranym Espeasy i mam odczyt temperatury. Oczywiście po podłączeniu bezpośrednio do RPi3 odczyt też jest. 

Teraz kolejne pytanie, czy da się jakoś pobrać odczyt z ESP8266 do Craftbeer Pi 3? Może masz jakiś tutorial?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z ESP8266 nie pomogę bo nie robiłem jeszcze tak wyuzdanych rzeczy:D. Możesz spróbować poprzez plugin do hydrometru. Z tego co się orientuję to pobiera dane przez wifi i jest tam też temperatura więc powinno się udać. Przyjrzyj się też innym dodatkom, może któryś jest dedykowany temu, ja będę w domu dopiero za kilka dni, żeby to sprawdzić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Program naprawdę daje rade. Kilka warek zrobionych, jest kilka pomocnych addonów. Dobrze obsługuje czujniki PT100 za pomocą układów MAX31865. Oprócz zacierania i gotowania używam programu do kontroli fermentacji i zapisu logów temperatury. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta