Skocz do zawartości

CraftBeerPi - sieciowy sterownik browaru


Gwynbleidd

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, tak właśnie zrobiłem.

A przy okazji, szuka m jakiejś dobrej apki PID z ustawieniami

W dniu 11.10.2022 o 19:42, Gąska napisał:

Przyczyn może być wiele. Zapytaj na grupie na FB CraftBeerPi User Group. Tylko musisz podać więcej szczegółów. Ewentualnie zainstaluj od nowa jakąś sprawdzoną wersje.

Zainstalowałem od nowa

Edytowane przez Jumpi
Korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 25.02.2022 o 11:16, kynia13 napisał:

Panowie dotarły płytki według projektu z pierwszej strony wersja 5.1. Jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam ma PW.

IMG_20220225_105219206_HDR.jpg

IMG_20220225_105237308_HDR.jpg

byłbym zainteresowany. Czy pod tą płytką pójdzie także craftbeer v4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Polecam allegrowicza @czarnydlk, płytka zakupiona, wszystko działa jak należy.

Kilka godzin zajęła mi próba instalacji CBP3 na Raspberry Pi zero wiec zostawię wskazówkę dla potomnych:

podczas instalacji systemu za pomocą Raspberry Pi Imager NIE wybieramy najnowszej wersji OS "Bullseye". Scrollujemy na sam dól i wybieramy wersje "Buster". Z tego co doczytałem jest to ostatnia wersja wspierająca w pełni Python2, który z kolei jest wymagany do Craftbeerpi3. Po tej zmianie instalacja CBP poszła bez problemu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem z odpaleniem CBP4. Natykałem się na błąd opisany TU. Obejściem tego było zainstalowanie CBP4 z gotowego obrazu karty sd znalezionego w necie. Wszystko śmigało fajnie nawet, ale był problem z aktualizacja do nowszej wersji. Jeszcze się z tym trochę pomęczę, a jak się nie uda to zostawię sobie CBP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Walczę z instalacja wersji 3 już czwarty dzień i powoli mi witki opadają.

Jakiejkolwiek wersji RaspiOS bym nie użył, to po wprowadzeniu komendy 

 

sudo pip install flask_socketio 

 

Wywal mi bląd

 

Collecting python-engineio>=4.1.0 (from python-socketio>=5.0.2->flask_socketio)
  Downloading https://files.pythonhosted.org/packages/07/2b/d51f2ddd6e4a4b8aca044b23a16ca1ab0d47cc7a4b0b99dab4f047780795/python_engineio-4.2.0-py2.py3-none-any.whl (51kB)
    100% |████████████████████████████████| 61kB 1.8MB/s
Collecting bidict>=0.21.0 (from python-socketio>=5.0.2->flask_socketio)
  Could not find a version that satisfies the requirement bidict>=0.21.0 (from python-socketio>=5.0.2->flask_socketio) (from versions: 0.1.5, 0.2.1, 0.3.0, 0.3.1, 0.9.0rc0, 0.9.0.post1, 0.10.0, 0.10.0.post1, 0.11.0, 0.12.0.post1, 0.13.0, 0.13.1, 0.14.0, 0.14.1, 0.14.2, 0.15.0.dev0, 0.15.0.dev1, 0.15.0rc1, 0.15.0, 0.16.0, 0.17.0, 0.17.1, 0.17.2, 0.17.3, 0.17.4, 0.17.5, 0.18.0, 0.18.1, 0.18.2, 0.18.3, 0.18.4)
No matching distribution found for bidict>=0.21.0 (from python-socketio>=5.0.2->flask_socketio)

 

Jakies pomysły? Ja sie poddaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie instalowałem tego, więc teoretyzuję na podstawie w/w informacji.


Pakiet python-socketio (który jest zależnością dla flask_socketio) wymaga, aby był zainstalowany pakiet bidict w wersji co najmniej 0.21.0. Jednak, z tego co widać w logach, nie ma dostępnej takiej wersji bidict w repozytorium, z którego próbujesz zainstalować pakiety.

Co się dzieje jak dasz

pip install bidict


edit: a jeszcze takie głupie pytanie, było robione 
sudo apt update
sudo apt upgrade
sudo pip install --upgrade pip
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No PIPa nie upgadeowalem. Zaraz zrobie kolejny test.

 

No i kicha.  W tej wersji Bidict wymaga pythona >3.7. Zrobilem, zainstalowalem, nadal kicha.

Ma ktos moze obraz dzialającego CraftBeerPi ktorym moglby sie podzielic?

Edytowane przez Cressi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cressi teraz nie sprawdzę, ale kuknij czy nie ma jakiś gotowych obrazów dockerowych. Szybko, prosto i przyjemnie. Może być tak, ze tych zależności nie będzie się dało docelowo ogarnąć, bo o ile na amd64 pewnie spoko, to nie koniecznie na ARM się to powiedzie... Miałem takie fatalne przypadki już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Cressi napisał(a):

No PIPa nie upgadeowalem. Zaraz zrobie kolejny test.

 

No i kicha.  W tej wersji Bidict wymaga pythona >3.7. Zrobilem, zainstalowalem, nadal kicha.

Ma ktos moze obraz dzialającego CraftBeerPi ktorym moglby sie podzielic?

Mam obrazy czystego CBPi 3 i 4 które instalowałem na Raspberry Pi Zero. Mogę Ci podesłać wieczorem, napisz który.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, poradziłem sobie, choć nie bez problemow, z warstwą sftware'ową sterownika. Na stole pracuje to w układzie z DS18B20 i czujnikiem PT 100. PT ma zw założeniu mierzyć temperaturę zacieru, a DS brzeczki przy dnie. (wtedy mozna wyjąć sonde PT 100  i nic sie nie plącze)

Kombinuję żeby SSRa umieścić w kociołku (Clarstein, praktycznie to samo co Coobra), wykorzystać istniejące gniazdo do sterownika (pasujące wtyki widziałęm na Ali).

Ma to sens?

Teoretycznie SSR powinien wytrzymac 125 stopni nawet. Przy dyżym radiatorze nie powinno być problemu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką mocą chcesz sterować, ale u mnie ssr 40A steruje grzałka mi 3.5kW (~16A). Wziąłem specjalnie większy bo ponoć takie na styk lubią się grzać i wtedy często się psują. U mnie zamocowane są na radiatorze (z dala od innych źródeł ciepła) i mają jeszcze zamontowane wentylatory, które włączają się po przekroczeniu 30'C. W pokojowej temperaturze w czasie pracy potrafią mimo to zagrzać radiator do 40+'C. Przemyślałbym na Twoim miejscu czy to dobry pomysł. Na pewno kup jakieś dobre ssr zamontuj chłodzenie + radiator i zabezpiecz raspberry przed ewentualnym wysokim napięciem jakby ssr się spalił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Opanowane, zainstalowane cbp4 default_wink.png


Czy ktoś ogarniał dostęp do crbpi z poza sieci wifi ? Fajnie by było móc odpalić grzanie będąc jeszcze w pracy, godzinka zaoszczędzona ?

ODP: jest plugin AlarmClock, który pozwala odpalic procedurę o wyznaczonej godzinie.
 

4ca62f6782b4db1fb4c85f5055f6c6e2.jpg

Edytowane przez maniek929
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemka, czy ktoś w przeciągu ostatniego tygodnia próbował zainstalować CBPI4 na bookworma ? Ja od weekendu próbuję zainstalować cbpi4 i ciągle fiasko, albo wisi na instalacji, albo pochodzi cbpi chwilę i się wiesza. Próbowałem na kilku kartach SD, a nawet na usb instalować (mam rapi pi3 b+ więc bootuje z usb) i ostatnie co przychodzi mi już do głowy to uszkodzona malinka.
Wykluczyłem uszkodzone karty/ładowarki, obraz systemu, złe napięcie zasilania, instalowałem cbpi z repo i z linku.
Dzięki za odzew i pomoc


SOLVED:
Podniosłem napięcie na płytce cbpi na mini360 do 5.2V i wszystko wróciło do normy

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka



7c0d2aa8f022215ae8c69e7071ebed91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.