Skocz do zawartości

CraftBeerPi - sieciowy sterownik browaru


Gwynbleidd

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.02.2020 o 17:01, Pabllo_Lodz napisał:

Udało Mi się uruchomić Ispindel na CraftbeerPi3.

 

 

 

Możesz opisać jak ustawiłeś ispindel oraz craftbeerpi3 by działały razem?

pozdr

 

edit:

 

udało się ogarnąć sprawę więc nie było tematu.

Edytowane przez Sven
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie poznawania craftbeerpi3 i na początek chce go ustawić pod fermentacje i tu mam problem, a więc:

w zakładce fermentation wszystko mi się wyświetla jak trzeba i mam ustawione kroki fermentacji.

Uruchamiam je i po zakończeniu kroku pierwszego nic się nie dzieje. Myślałem, że automatycznie mi przełączy na następny krok jednak muszę to robić ręcznie.

Tak ma być czy coś u mnie działa nieprawidłowo?

Przechwytywanie.JPG

Edytowane przez Sven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć. Po kilku latach przerwy planuję wrócić do warzenia. Ze względu na przymusową przesiadkę z gazu na prąd postanowiłem zacząć od zbudowania sterownika warzelni opartego o CraftbeerPi. Pytań pewnie będę miał dużo bo z linuxem nie miałem nigdy nic wspólnego. Planuję sterować nią z poziomu przeglądarki na komputerze za pośrednictwem 2 przekaźników ssr firmy Fotek 25A grzałkami o mocy : kadź zacierna 3,5kW i  kadź warzelna 3,5kW ( grzałki z "forumowej akcji"). Mam też mieszadło zasilane silniczkiem od wycieraczek i tu jeszcze nie wiem jaki przekaźnik czy też układ powinienem dokupić żeby móc sterować mieszadłem przez malinkę. Tak więc na początek następujące pytania:

  1. Czy malinka w wersji 3b+ ma jakąś przewagę nad wersją 3b?
  2. Czy przekaźniki firmy Fotek to dobry wybór? Czy powinienem kupić coś droższego, jeśli tak to co polecacie?
  3. Co potrzebuję, między malinką a mieszadłem żeby móc sterować mieszadłem? tj. kiedy i na ile się włącza i z jaką prędkością.

Z biegiem czasu pewnie pytań zadam więcej i mam nadzieję, że nie nadwyrężę Waszej cierpliwości. Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja 3 miesiące temu składałem swój sterownik. Użyłem Maliny Zero, daje radę. Instalacja jest dość prosta, jeżeli są jakies problemy to rozwiązania znajdziesz w tym wątku. 

Mam kociołek lidlowy, grzałka 1,8kw. Dałem do niej Fotek 40A, przy godzinnym gotowaniu pełną mocą ssr jest ciepły, obudowa również, ale po kilku warkach nic się nie dzieje złego z osprzętem. 

Też mam mieszadło z silniczka od wycieraczek ale zrobiłem ręczny regulator obrotów, ustawiam moc i już a malina steruje tylko grzałkami. 

Jak chcesz to pytaj, podrzucę jakie złączki użyłem obudowy itd :)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy w CBPi istnieje możliwość zgrupowania kilku GPIO i sterowania jak jednym Actorem (Grupą). Mam teraz podłączone 3 SSR kazda pod osobne GPIO i chciąłbym móc sterować nimi jednocześnie, rozłożyć obciążenie na 3 fazy. W sumie z tego co widzę w kotle można podpiąć 1 Wyjście sterowane. Uprzedzam ze nie interesuje mnie w tym pytaniu sterowanie 3 SSR z jednego GPIO, to wiem jak zrobić :)

Edit:

znalazłem, trzeba zainstalowac dodatek Groups

 

Edytowane przez JsKefir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, większość mam już gotową. Teraz mam tylko zagwozdke jak innym sposobem bezpiecznie używać dwóch SSR'ow, czyli jeden na grzałkę. 

Czy użycie moduł  przekaźników 5v, będzie wystarczający? 

 

Jeszcze jedno. 

Jak ugryźć temat by drugą grzałkę móc samemu włączać? 

Edytowane przez Rastif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W przeciągu tygodnia przesiadam się z kociolka Lidl na keg 50l. Muszę zmodyfikować swoj CraftbeerPi aby obsługiwał 2 grzałki od sprawka.
Poradźcie jakie modyfikacje wprowadzić. Mam Pi ZERO, jeden SSR fotek 40a. Do tej pory obsługiwał grzałkę 1800w. Pociągnie 2x1750? Jeżeli 2 SSR to jak ze sterowaniem. Dać z jednego Pina sygnał na 2 SSR? Czy dać może jakiś moduł wykonawczy 12v?

Proszę o podpowiedzi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, george1255 napisał:

W przeciągu tygodnia przesiadam się z kociolka Lidl na keg 50l. Muszę zmodyfikować swoj CraftbeerPi aby obsługiwał 2 grzałki od sprawka.
Poradźcie jakie modyfikacje wprowadzić. Mam Pi ZERO, jeden SSR fotek 40a. Do tej pory obsługiwał grzałkę 1800w. Pociągnie 2x1750? Jeżeli 2 SSR to jak ze sterowaniem. Dać z jednego Pina sygnał na 2 SSR? Czy dać może jakiś moduł wykonawczy 12v?

Proszę o podpowiedzi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Uciągnie bez problemu, użyj też tranzystora np. BC337 do wysterowania grzałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

te ssr moga nie wytrzymac.

 

Napisałem mogą bo b. często nie wytrzymują dużych prądów z rożnych przyczyn z czego dużo przypadków opisywanych w necie.

Zależy od źródła dostaw, oryginalności, temperatury, właściwego chłodzenia itd. te Pisane na 100A często maja podzespoły tych dla 40A, jakie sa te 40A trudno zgadnac.

często nawet sklepy sprzedają tanie podróby.

posiadając dwa dzielisz moce a gdy jeden padnie to możesz dalej grzać lub używać drugiego. Dla mnie to zaleta przy niewielkim koszcie ssr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jak sie trafi tylko skad kupujesz i za ile, ot cała filizofia, na ali czy ebay wiadomo że 95% jak nie lepiej to podróbki, renomowane sklepy biorą prosto od producentów i tam raczej dziadostwa nie będzie.

Nie wiem o jakich sklepach mowicie ale jezeli maja podróbki przekaźników grożące pożarem to radziłbym trzymać się z daleka od takich sklepów.

 

Swoją drogą taki SSR nie jest dużo droższy od podróbki z chin, bez przesady, a nie trzeba tez kupować tego co drugi dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.