Skocz do zawartości

Jakie piwko z brewkita robić?


Bazi_heej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam pytanko odnośnie warek z brewkitów. Jaki gatunek najlepiej robić? Czy jest jakaś firma brewkitów którą kupować? Gozdawa, Coopers a może inne?

Od razu zaznaczę, że tylko robienie piwka z brewkitów mnie interesuje... żadnego zacierania, śrutowania i innych działań.

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, CraftMat napisał:

Dlaczego chcesz robić z brewkitu? Polecam Ci kupić ekstrakty niechmielone i chmiel w granulacie. To tak jakbyś robił zupę ;)

Może i bym znalazł duży garnek i inną kuchenkę (przecież nie będę gotował na indukcji) ale pytanie czy rzeczywiście efekt jest zdecydowanie lepszy takiej warki? I jak kosztowo to wychodzi w porównaniu do brewkitów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Bazi_heej napisał:

Może i bym znalazł duży garnek i inną kuchenkę (przecież nie będę gotował na indukcji) ale pytanie czy rzeczywiście efekt jest zdecydowanie lepszy takiej warki? I jak kosztowo to wychodzi w porównaniu do brewkitów? 

Ja pierwszych pięć warek (z czego 3 z zacieraniem) uwarzyłem na kuchni elektrycznej. Różni się to od gotowania na gazie tym, że jak wyłączysz grzanie, musisz brać poprawkę na bezwładność cieplną palnika (nie wiem jak to jest na indukcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Bazi_heej napisał:

Może i bym znalazł duży garnek i inną kuchenkę (przecież nie będę gotował na indukcji) ale pytanie czy rzeczywiście efekt jest zdecydowanie lepszy takiej warki? I jak kosztowo to wychodzi w porównaniu do brewkitów? 

Jest trochę taniej, smaczniej i robisz piwo jakie chcesz. Wystarczy garnek 10l (chociaż wcześniej robiłem nawet w 5l). Czemu nie na indukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jancewicz napisał:

Jest trochę taniej, smaczniej i robisz piwo jakie chcesz. Wystarczy garnek 10l (chociaż wcześniej robiłem nawet w 5l). Czemu nie na indukcji?

Pytanie czy mogę w garnku 10l zrobić... no bo przyznam że z zacieraniem to tematu nie czuję ponieważ z brewkitu mam 23l piwa i ta proporcja jest niezmienna, a jak to jest z składnikami pod zacieranie, mogę zamówić tylko na 10l czy dostaję zestaw na np 23l i sobie dzielę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Bachi napisał:

Ja pierwszych pięć warek (z czego 3 z zacieraniem) uwarzyłem na kuchni elektrycznej. Różni się to od gotowania na gazie tym, że jak wyłączysz grzanie, musisz brać poprawkę na bezwładność cieplną palnika (nie wiem jak to jest na indukcji).

Jak mam rozumieć bezwładność cieplną palnika? Jaki to może mieć wpływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2017 o 21:50, Bazi_heej napisał:

Cześć

Mam pytanko odnośnie warek z brewkitów. Jaki gatunek najlepiej robić? Czy jest jakaś firma brewkitów którą kupować? Gozdawa, Coopers a może inne?

Od razu zaznaczę, że tylko robienie piwka z brewkitów mnie interesuje... żadnego zacierania, śrutowania i innych działań.

Z góry dzięki za info.

Jak dla mnie to wszystkie wymienione są w porządku. Zrobiłem dobre piwo z Coopersa Gozdawy i Muntonsa. Najważniejsze to odpowiednio poprowadzić fermentację. Słody czy ekstrakty dają po prostu więcej możliwości wpływania na efekt końcowy niż brewkity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bazi_heej napisał:

Jak mam rozumieć bezwładność cieplną palnika? Jaki to może mieć wpływ?

Chodzi oczywiście o palnik elektryczny. Kiedy go wyłączysz, musisz wziąć pod uwagę, że nie odrazu się wychładza jak gazowy. Pisząc najprościej, po wyłączeniu mieszasz zacier przez 2-3 minuty, żeby się nie przypalił na dnie garnka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.